WhatsApp’ı aktif kullananların sayısı 2 milyar

WhatsApp’ı aktif kullananların sayısı 2 milyar

İnternet üzerinden mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma servisi WhatsApp, dünya genelindeki kullanıcı sayısı 2 milyarı aştı.

WhatsApp’ın sözleşmesini kabul etmezseniz ne olur?
Facebook, WhatsApp verilerinizi istiyor
‘Büyük Veri’nin (Big Data) Gücü

6 yıl önce Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, gelişmeyi resmi internet sitesinden duyururken görüşme ve yazışmaların gizliliğini korumak için güçlü bir şifreleme altyapısı kullandıklarına özellikle vurgu yaptı. WhatsApp kullanılarak gönderilen her bir mesajın koşulsuz olarak uçtan uca şifreleme ile korunduğunu belirten şirket açıklamasında “güçlü şifreleme, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz bilgileri güvende tutan ve sizi bilgisayar korsanlarından ve suçlulardan korumaya yardımcı olan kırılmaz dijital bir kilit gibi çalışır. Mesajlar yalnızca telefonunuzda tutulur ve biz dahil başka hiç kimse mesajlarınızı okuyamaz veya çağrılarınızı dinleyemez,” ifadelerini kullandı.

WhatsApp’ın uyguladığı uçtan uca şifreleme teknolojisi çoğu zaman emniyet birimlerinin mahkeme emri olmasına rağmen kullanıcı bilgilerine erişmesine olanak tanımıyor. Facebook bu teknolojiyi Messenger ve Instagram gibi diğer uygulamalarında da kullanmayı planlıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1