Twitter kullanıcıları para kazanabilecek

Twitter kullanıcıları para kazanabilecek

Twitter, kullanıcıların paylaştıkları içerikler üzerinden para kazanabilecekleri 'Süper Takip' isimli abonelik sistemini, 2021'de hayata geçirmeyi planladığı öğrenildi.

Hindistan ve sosyal medya şirketleri karşı karşıya
Twitter’dan temsilci atağı

Oluşturulacak sisteme göre, kullanıcılar bir hesaba dair daha fazla içeriğe erişmek için para ödeyerek abone olacak. Bu yeni özellikle birlikte, ‘Süper Takip’ sistemini işleten hesaplar, takipçilerine bülten, video veya reklam seçenekleri sunacaklar.

The Guardian’ın haberine göre, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısında, kullanıcılardan uygulama üzerinden para kazanmaya yönelik seçenekler oluşturulması yönünde çok sayıda talep alındığı belirtildi.

‘BİZE GÜVENİLMİYOR’

Toplantıda konuşan Dorsey, “Neden insanların bize inanmadıklarıyla başlamıyoruz? Üç eleştiri var: Yavaşız, yenilikçi ve güvenilir değiliz” açıklamasında bulundu.

TWİTTERDAN NASIL PARA KAZANILACAK?

Twitter tarafından yapılan açıklamada da, yeni uygulama şu ifadelerle tanıtıldı: “Süper Takip gibi fonlama fırsatları, içerik oluşturucuların ve yayıncıların takipçileri tarafından doğrudan desteklenmesine olanak tanıyacak ve onları kitlelerinin sevdiği içerikleri oluşturmaya devam etmeye teşvik edecek.” Para kazanmak için Patreon ve OnlyFans gibi araçları kullanan içerik üreticileri, böylelikle Twitter üzerinden de gelir elde edebilecekler. Öte yandan, Twitter’ın abonelik ücretinin ne kadarını kullanıcılara ödeyeceği ise henüz belli değil.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0