Türkiye kademeli normalleşecek

Türkiye kademeli normalleşecek

Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz" dedi.

Salgına karşı yeni tedbir paketi
Koronavirüs’te doğru bilinen yanlışlar
Kademeli normalleşme başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Salgın tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, normalleşmenin vaka sayılarına bağlı olduğunu söyleyerek, restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafı rahatlatacak adımların yol haritası, önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtti.

Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakarlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz” şeklinde konuştu.

Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilere ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesinin 20 liraya yükseltileceğini belirten Cumhurbaşkanı, “Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz” dedi.

Uzaktan eğitime de değinen Erdoğan, halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerin durumunun, illerdeki vaka sayısılarına göre değerlendirileceğini belirtti.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0