Tesla’nın 3 haftalık Bitcoin karı, araç satışını geçti

Tesla’nın 3 haftalık Bitcoin karı, araç satışını geçti

Elon Musk'un kurduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın 1,5 milyarlık Bitcoin yatırımından elde ettiği kar, bir yıllık araç satışını geçti.

Visa’dan kripto paralar için işbirliği
300 milyon dolardan fazla kripto para çalındı
Musk: Bitcoin geniş kabulün eşiğinde

Geçen yıl otomobil satışından 721 milyon dolar net kar elde eden şirket, ocak ayında 1.5 milyar dolar yatırdığı Bitcoin’den 3 haftada 970 milyon dolar kazanç elde etti.

Yatırımın yapıldığı dönemde şirketten yapılan açıklamada “Tesla olarak yakın gelecekte Bitcoin’i ödeme aracı kullanmayı bekliyoruz” ifadeleri kullanılmış açıklamanın ardından Bitcoin’in değeri 44 bin 300 dolara çıkmıştı.

Bitcoin ocak sonunda 34 bin dolar bandında işlem görüyordu. Bitcoin’in 22 Şubat itibariyle güncel değeri 55 bin doların üzerinde. Geçen hafta 50 bin dolar seviyesini geçen Bitcoin, pazar günü de 58 bin doları aşarak yeni bir rekor kırdı.

MUSK’UN ETKİSİ

Twitter’da 45 milyondan fazla takipçisi olan Musk, son dönemde kripto paralar ve hisse senetleriyle ilgili tweetler atarken, yaptığı açıklamalar şirket hisselerini ve kripto paralarının değerini arttırıyor.

Elon Musk, sosyal medya hesabından, profil açıklamasına Bitcoin etiketi koymuştu. Kripto para biriminin değeri Musk’ın bu hareketinin ardından yüzde 10’un üzerinde artmıştı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0