Sedat Peker’e ‘organize suç örgütü’ operasyonu

Sedat Peker’e ‘organize suç örgütü’ operasyonu

İstanbul merkezli 5 ilde, Sedat Peker ve adamlarına operasyon düzenlendi. 63 kişiye yönelik “organize suç örgütü” operasyonu başlatan polis, 43 kişinin gözaltına alırken, Peker'in yurt dışında olduğu belirlendi.

YASAKLAR GERİ DÖNDÜ
Türkiye, virüse savaş açtı
“AK Parti kongre öncesi kabine değişikliğine hazırlanıyor”

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde faaliyet gösteren ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli yağma, gasp, rüşvet, yaralama, tehdit ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma gibi birçok suça karıştığı belirlenen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Söz konusu soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan ve Sedat Peker’in de elebaşı olduğu belirtilen 63 kişinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde 121 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

DHA, operasyonun İstanbul ayağında 74 adrese yapılan baskınlarda 43 kişinin gözaltına alındığını aktardı. İnsansız hava araçlarıyla keşif yapılan ve özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonda çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı, adreslerde aramaların devam ettiği belirtildi.

Öte yandan Peker’in Beykoz’daki villasına da giden polis ekipleri arama başlattı. Peker’in ise yurt dışında bulunduğu ifade edildi.

PEKER ADINA SAHTE KİMLİK İDDASI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Zagreb Radyosu’nun iddiasına göre, Türkiye’den Sedat Peker’in Makedonya’da sahte evraklarla ikamet ettiği ortaya çıktı.

Ayrıca Kuzey Makedonya’da sahte evrak düzenlemekle suçlanan polislere operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 polis memuru tutuklandı. Makedonya İçişleri Bakanlığı, salı günü yaptığı açıklamada, şu ana kadar yabancı vatandaşlara sahte pasaport ve kimlik belgeleri veren polislerin tutuklandığını kaydetti.

Tutuklanan polislerin Sedat Peker’e de sahte kimlik belgesi düzenlediği ortaya çıktı. Basına yansıyan belgede, Peker adına düzenlenen sahte kimlikte Djadin Ademovski ismi yer alıyor. Peker’in Makedonya’da Djadin Ademovski adını kullandığı öne sürüldü.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0