Otomotiv dünyasında rekabet kızışıyor

Otomotiv dünyasında rekabet kızışıyor

Son yıllarda teknoloji şirketleri elektrikli otomobil tarafındaki planlarını hızlandırırken, sektörden bir uyarı geldi. Apple'a seslenen Toyota Yönetim Kurulu Başkanı Akio Toyoda, otomotiv işinin kolay bir iş olmadığını söyledi.

Xiaomi Türkiye’ye yatırıma başlıyor
Bizi gelecekte hangi teknolojiler bekliyor?
Çin, vatandaşlarını kontrol altına alıyor

Otomotiv sektöründe gerekli teknolojiyi üretmekten ziyade araba satmanın daha büyük bir zorluk olduğu konusunda Apple’ı uyaran Toyota Yönetim Kurulu Başkanı Akio Toyoda, Japonya Otomobil Üreticileri Derneği’nin basın toplantısında şunları söyledi: “Otomotiv sektörü yeni girenleri her zaman hoş karşılar. Araba ürettikten sonra üreticilerin müşteriyle anlaşmak için hazırlıklı olmaları gerekiyor.”

Apple’ın ilk arabasını üretmesinin muhtemelen 5 yıl civarında süreceği tahmin edilirken, akıllı telefon üreticisi, şimdiden otomotiv sektörünü sarsmış gibi gözüküyor.

VOLKSWAGEN ENDİŞE DUYMUYOR

Toyota ve Volkswagen diğer şirketlere göre daha az endişeli dururken, konuya ilişkin konuşan Volkswagen CEO’su Herbert Diess, “Apple’ın pazara girişinden korkmuyoruz. Otomotiv sektörü, teknoloji sektöründen daha farklı bir sektör. Apple bir gecede sektörü ele geçiremeyecektir” dedi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0