YÖK yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yaptı
Haber
15 Ağustos 2021 - Pazar 12:35 Bu haber 2188 kez okundu
 
YÖK yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yaptı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), gelecek sezonun eğitim-öğretim döneminde örgün programlarda "yüz yüze eğitime" başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.
EĞİTİM Haberi
YÖK yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yaptı

Açıklamasını yazılı olarak yapan YÖK, 2019'da başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran Koronavirüs küresel salgını ile yükseköğretim kurumlarında uzaktan eğitime geçildiği hatırlatıldı.

 

KÜRESEL SALGINDA YENİ NORMALLEŞME

 

Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile geçen yıl 'Küresel Salgında Yeni Normalleşme' çalışmalarının yapıldığı anımsatılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

 

GEREKTİĞİNDE HEM YÜZ YÜZE HEM DE ÇEVİRİM İÇİ

 

"Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde 'koronavirus komisyonları' oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir. 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda yüz yüze eğitime başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir. Salgının seyrine, altyapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, Kovid-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖK, üniversitelerde yüz yüze eğitim, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, Üniversitesiteler,
Yorumlar
Haber Yazılımı