Yerli aşının ismi belli oldu
Haber
22 Haziran 2021 - Salı 16:52 Bu haber 609 kez okundu
 
Yerli aşının ismi belli oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Faz 3 çalışması başlayan yerli aşının adının TURKOVAC olarak belirlendiğini söyledi.
SAĞLIK Haberi
Yerli aşının ismi belli oldu

Erciyes Üniversitesinde Prof. Dr. Aykut Özdarendeli tarafından geliştirilen ve faz-1 ile faz-2 safhaları tamamlanan korona virüs aşısının faz-3 safhasında ilk gönüllüye uygulandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da hazır bulunduğu ilk aşı uygulamasına canlı yayınla bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşının adının TURKOVAC isminin uygun olacağını söyledi.

MİLLETİM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Erdoğan yaptığı konuşmada, "Değerli bilim insanları kıymetli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Yerli aşılardan üçüncü faza geçen çalışmanın başarılı olmasını diliyorum. Aşı halihazırda en ileri düzeye ulaşmış çalışmadır. Bilim insanlarımıza ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Diğer çalışmaların da en kısa sürede neticelenmesini diliyorum" ifadesini kullandı.

KENDİ AŞIMIZA SAHİP OLMAMIZ ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizi salgın cenderesinden bir an önce kurtarmak için kendi aşımıza sahip olmamız önemlidir. Üçüncü aşamaya geçilen bu aşı ile son dönemece girmiş bulunuyoruz. Aşımızın seri üretimine ve yaygın kullanıma geçilmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın aşı olarak kendilerini ve yakınlarını koruma sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: yerli aşı, yerli aşının ismi ne, TURKOVAC, erdoğan yerli aşı, yerli aşının adı ne,
Yorumlar
Haber Yazılımı