Yeni Bakan Mahmut Özer, ilk önceliğini açıkladı
Haber
06 Ağustos 2021 - Cuma 16:06 Bu haber 1584 kez okundu
 
Yeni Bakan Mahmut Özer, ilk önceliğini açıkladı
Görevi Ziya Selçuk’tan devralan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı salgın öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir" dedi.
EĞİTİM Haberi
Yeni Bakan Mahmut Özer, ilk önceliğini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı görevini Mahmut Özer'e devreden Ziya Selçuk, MEB'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 10 Temmuz 2018 tarihinde başladığı bakanlık görevinin bugün itibarıyla sona erdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, kendisine milletin çocuklarına hizmet etme fırsatı verdiği için teşekkür eden eski bakan Selçuk, görev sürecinde birlikte birçok projeye imza attığı çalışma arkadaşı Özer'e yeni görevinde başarılar diledi.

BİZİM İŞİMİZ EĞİTİM VE ÖĞRETMENLİK

Yeni atanan bakan yardımcılarını da tebrik eden Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen olarak bu ülkenin çocukları için her fırsatta hizmet etmeye devam edeceğim. Bizim işimiz eğitim ve öğretmenlik. Güzel ülkemin çocukları ve yarınları için yapılmış olan tüm iyiliklere, güzelliklere ve verilen emeklere her daim sonsuz bir vefa içinde olacağım ve çalışmaya devam ediyorum" dedi.

SORUMLULUĞUMUN FARKINDAYIM

Yeni Bakan Mahmut Özer de konuşmasına kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek başladı.   Büyük bir sorumluluk üstlendiğini ve çok zor bir görevi devraldığının farkında olduğunu belirten Bakan Özer, "Bu zor görevi Sayın Bakan'ımızdan devralırken en büyük avantajım 3 yıl birlikte kendisinin bakan yardımcısı olarak çalışmış olmamdır. Kendilerine bu süreç içerisinde ekiplerinde bana yer verdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Sayın Bakan'ımız döneminde başlayan ve bir kısmını birlikte başarılı bir şekilde yürüttüğümüz çok önemli projeler var, bunları devam ettireceğiz. Öğretim üyesi bir eğitimci ve Milli Eğitim Bakanı olarak en temel amacım tüm çocuklarımızın, Türkiye'nin neresinde olursa olsun kaliteli bir eğitim almaları için fırsat eşitliği sağlamaktır."

VAKALARIN TAMAMEN SIFIRLANMASINI BEKLEYEMEYİZ

Eylül ayında okulların açılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını sözlerine ekleyen Özer, şunları söyledi: "Geçen 1,5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için Sayın Bakan'ımızın da çok önemli çalışmaları oldu. Bu çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı salgın öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Türkiye'nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hal almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Salgın dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak daha fazla olumsuz etkilenmelerine de müsaade edemeyiz. Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur."

Kaynak: Editör:
Etiketler: milli eğitim bakanı, yeni eğitim bakanı, ziya selçuk, mahmut özer, mahmut özer kimdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı