YASAKLAR GERİ DÖNDÜ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
30 Kasım 2020 - Pazartesi 20:19 Bu haber 111 kez okundu
 
YASAKLAR GERİ DÖNDÜ
Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağını söyledi.
DİĞER Haberi
YASAKLAR GERİ DÖNDÜ

Yasakları açıklayan Erdoğan şunları söyledi: "Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır. Cumartesi-Pazar artık evlerimizdeyiz. Sokağa çıkma sınırlaması hafta sonları cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı saat 5'e kadar kesintisiz devam edecek. Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verilecektir."
TEDBİRLER BUGÜN BAŞLIYOR
Ayrıca cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişiyle kılınacağını, nikahlar da bu sayıyı geçemeyeceğini ifade eden Erdoğan, “Alışveriş merkezlerine girişte HES kodu uygulamasına geçilecektir. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacaktır. Tedbirler salı (Bugün) gününden itibaren uygulanacak. Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir. Daha önceki genelgelerde belirtilen istisnalar hariç, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı, toplu taşıma araçlarını kullanamayacak.
AŞI ÇALIŞMALARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayrıca 50 milyon dozluk aşı için ilk anlaşmanın yapıldığını ve aşının tamamen ücretsiz olacağını söyledi.
YASAK DIŞI YERLER
Hizmet ve lojistik sektörünün yanında, market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışında."

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: YASAKLAR, GERİ, DÖNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı