Yangın bir diğer termik santrale doğru ilerliyor
Haber
06 Ağustos 2021 - Cuma 10:31 Bu haber 515 kez okundu
 
Yangın bir diğer termik santrale doğru ilerliyor
Geçtiğimiz günlerde Kemerköy Termik Santrali’n kapısına kadar dayanan yangın 11 saat sonra kontrol altına alınarak söndürülmüştü. Ekiplerin özverili çalışması ile hem havadan hem de karadan yapılan müdahaleler ile yangın, santrali kül etmeden kontrol altına alınmıştı.
GÜNDEM Haberi
Yangın bir diğer termik santrale doğru ilerliyor

MİLAS VE BODRUM'A ELEKTRİK VERİLEMEYEBİLİR

Diğer yandan Milas’ta devam eden yangınlar bir diğer termik santrali tehdit ediyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat bir türlü söndürülemeyen yangının bu defa da Yeniköy Termik Santrali’ne doğru ilerlediğini söyledi. Elektrik verilemeyebileceği uyarısında bulunan Tokat şunları söyledi: "Yangın, yüksek gerilim hatlarını tehdit eder hale geldi. Eğer yangın bu bölgeye ulaşırsa Milas ve Bodrum'a elektrik verilemeyebilir. Yangın, kuzey yönünde Yeniköy Termik Santrali'ne doğru ilerliyor."

YANGIN SANTRALİNİN YAKININDAKİ HENDEKLERE GELDİ

Yangında son duruma ilişkin bilgi de veren Başkan Tokat, yangının Yeniköy Termik Santral’i civarındaki hendekleri de geçerek santrale kadar geldiğini belirterek, yangının bir an önce durdurulması için çalışmaların bu alana yoğunlaşması gerektiğini belirtti.

BAYIR MAHALLESİ BOŞALTILIYOR

Öte yandan yangın nedeniyle Bayır mahallesinin de boşaltıldığını duyuran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sosyal medya üzerinden, "Yangın, Akçakaya'yı aşarak Gürceğiz'e dayandı. Bayır mahallesi boşaltılıyor. Yangın yüksek gerilim hatlarını tehdit eder hale geldi. Eğer yangın bu bölgeye ulaşırsa Milas ve Bodrum'a elektrik verilemeyebilir. Yangın, kuzey yönünde Yeniköy Termik Santrali'ne doğru ilerliyor” diye konuştu.

JANDARMA TEDBİR ALDI

Ayrıca Milas-Ören yolu üzerinde bulunan termik santral önünde kapama noktası oluşturan jandarma ekipleri, sivil araçların Ören istikametine geçişine izin vermiyor.

SANTRALDE YANGIN TEDBİRLERİ

Santralde ise olası bir yangına karşı önlemler en üst seviye çıkarıldı. Helikopterler havadan kontrol sağlarken, itfaiye araçları ve Emniyet’e ait TOMA araçları santral nizamiyesinde ve içerisinde hazır bekliyor. Santral içerisine çok sayıda iş makinası ve kamyon girerken, olası bir yangının santrale sıçramaması için hendek kasılıp tahkimat yapılacağı öne sürüldü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeniköy Termik Santrali, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, orman yangını, muğla, yangın, Tehdit, milas, Termik Santral, Milas Belediye Başkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı