WhatsApp'ın sözleşmesini kabul etmezseniz ne olur?
Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 11:22 Bu haber 240 kez okundu
 
WhatsApp'ın sözleşmesini kabul etmezseniz ne olur?
Mesajlaşma platformu WhatsApp’ın zorunlu güncelleme kararının tartışmaları sürüyor. Facebook çatısı altında bulunan uygulama, “Gizlilik politikasını kabul etmezseniz hesabınıza ne olacak?” cevap verdi.
DİĞER Haberi
WhatsApp'ın sözleşmesini kabul etmezseniz ne olur?

Açıklamaya göre, WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini bu tarihe kadar kabul etmeyen hesaplar birkaç gün boyunca hesaplarına gelen mesaj ve aramaları bildirim olarak görebilecek ancak uygulamayı bunları okumak ya da yanıtlamak için kullanamayacak.

Sözleşmeyi onaylamayan hesaplar 120 gün boyunca 'pasif' olacak ve bu süre zarfında söz konusu kullanıcılara yeni sözleşmeyi geri dönüp kabul etme şansı sunulacak.

120 gün sonunda kullanıcı sözleşmeyi kabul etmezse yani hesap yeniden aktif edilmezse otomatik olarak silinecek. Başka bir deyişle bu kullanıcılar WhatsApp hesaplarını kaybedecek.

Bilindiği üzere gelen tepkiler üzerine WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesinin onaylanma tarihini 15 Mayıs'a ertelemişti.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de tepkilere neden olan WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi için Rekabet Kurulu harekete geçmiş, kuruldan yapılan açıklamada Facebook ve WhatsApp hakkında resmen soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: WhatsApp'ın, sözleşmesini, kabul, etmezseniz, ne, olur?,
Yorumlar
Haber Yazılımı