Ünal: Kabine değişikliği olacak
Haber
23 Mart 2021 - Salı 11:39 Bu haber 171 kez okundu
 
Ünal: Kabine değişikliği olacak
Kabine değişikliğine ilişkin konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecek" dedi.
DİĞER Haberi
Ünal: Kabine değişikliği olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti 7. Olağan Kongresi'yle ilgili olarak NTV yayınında açıklamalarda bulundu.

Kongrede ana başlığın ‘Güven ve istikrar’ olacağını belirten Ünal, "Seçilecek kadrolar Türkiye'yi 2023'e taşıyacak" ifadesini kullandı. Parti yönetiminde yeni birimlerin oluşturulacağını söyleyen Ünal, kongre için HDP'ye davette bulunmadıklarını anlattı.

Mahir Ünal kabine değişikliği iddialarına ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı: "Değişim konuşulmaya başlayınca kaçınılmaz olarak bir parça değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor. 2023'e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz."

​Ünal, İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine yönelik tepkilere de değindi. Sözleşmenin üçüncü cinsiyet, kimlik dayatmanın aparatı haline geldiğini söyleyen Ünal, "Kadın cinayetleri ve şiddetiyle sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

AK Parti'nin yeni bir metin üzerinde çalıştığını da hatırlatan Ünal, çalışmanın yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Ünal:, Kabine, değişikliği, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı