Ulaştırma Bakanlığı İBB’ye rakip oldu
Haber
06 Eylül 2021 - Pazartesi 19:53 Bu haber 514 kez okundu
 
Ulaştırma Bakanlığı İBB’ye rakip oldu
Ulaştırma Bakanlığı kendi yaptığı metro projeleri için metroyu ifade eden yeni bir simge belirledi.
GÜNDEM Haberi
Ulaştırma Bakanlığı İBB’ye rakip oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "İstanbul’da metronun simgesinin değiştiğini" açıkladı. Bakan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda metroların yeni logosunun “U” olduğunu açıkladı.

 

Bakan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda konuya dair başka bir detay vermedi. Bu yüzden "U" harfinin hangi kelimenin kısaltması için kullanıldığının anlaşılamadığına dair birçok mesaj paylaşıldı.

 

İBB’DEN TEPKİ

 

Öte yandan Ulaştırma Bakanlığı'nın İstanbul'da yaptığı simgeye İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden tepki geldi.  İstanbul’da metro hatlarının hepsinde “M” harfinin yer aldığı logo kullanılıyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) işlettiği hatlarda "M" şeklindeki logo kullanılmaya devam edileceği ifade edildi.

 

MURAT ONGUN KONUŞTU

 

Konuya ilişkin konuşan İBB Sözcüsü Murat Ongun, bakanın yaptığı açıklamaya sosyal medya hesabından şu ifadelerle tepki gösterdi: Sayın Bakan, İstanbul'daki metronun simgesi 1992'den beri M'dir. Siz İBB'de görevdeyken de öyleydi, İstanbul'da en çok metro yapılan bu dönemde de M olarak kalacak. Hizmet İstanbul'a hizmettir, ayrıştırmak hiç hoş değil.

Kaynak: Editör:
Etiketler: metro simgesi, metro simgeleri, ulaştırma bakanlığı metro,
Yorumlar
Haber Yazılımı