Türkiye'nin en değerli ilçesi belirlendi
Haber
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 15:20 Bu haber 266 kez okundu
 
Türkiye'nin en değerli ilçesi belirlendi
Türkiye’nin en değerli ilçeleri belli oldu. Buna göre en değerli ilçelerde İstanbul’a bağlı ilçeler başı çekerken, en değerli ilçe ise Beşiktaş oldu.
EKONOMİ Haberi
Türkiye'nin en değerli ilçesi belirlendi

Emlak bilgi bankası Tapusor.com’un hazırladığı Türkiye’nin en yüksek fiyatlı konutlarının bulunduğu ilçeleri araştırmasına göre, Beşiktaş zirvede yer aldı. Araştırmaya göre ortalama konut metrekare değeri yaklaşık 25 bin 984 liraya ulaşan Beşiktaş’ı, Sarıyer, Bozcaada ve Bakırköy izledi.

Ayrıca İstanbul ilçeleri dışında İzmir’in Çeşme ilçesi de 15 bin 445 liralık ortalama konut metrekare değeriyle listede 5. sırada yer aldı. Çeşmeyi sırasıyla Muğla’dan Bodrum yine İstanbul’dan Beykoz, Adalar, Kadıköy, Şişli ilçeleri yer alıyor.

İlk 50 ilçe

Buna göre verilen bilgiler ışığında listede, Türkiye’nin en değerli ilk 10 ilçesi arasında İstanbul’dan 7, Muğla’dan 1, İzmir ve Çanakkale’den de birer ilçe yer aldı. Listeye baktığımız zaman ilk 50 de gene İstanbul’un başı çektiğini görüyoruz. İstanbul’dan 21, İzmir’den 11, Muğla’dan 8, Antalya’dan 7, Çanakkale, Sakarya ve Aydın’dan birer ilçe listede yer alıyor.

En değerli tatil yerleri

Tapusor.com’un hazırladığı araştırmanın bir önemli konusu da Türkiye’nin en önemli turizm yerleri. Araştırmaya göre hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok gittiği yer Bodrum. Türkiye’nin incisi konumundaki ilçe, özellikle pandemi sürecinde yazlıkçıların yoğun ilgi göstermesinden sonra değeri daha fazla arttı. En değerli tatil yerleri listesinde Bodrum’u, Datça, Marmaris, Ula, Fethiye, Köyceğiz, Ortaca ve Milas takip ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin en değerli, ilçesi, değerli ilçeler, Beşiktaş, Sarıyer, Bozc
Yorumlar
Haber Yazılımı