Türkiye kademeli normalleşecek
Haber
17 Şubat 2021 - Çarşamba 20:17 Bu haber 33 kez okundu
 
Türkiye kademeli normalleşecek
Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz" dedi.
DİĞER Haberi
Türkiye kademeli normalleşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Salgın tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, normalleşmenin vaka sayılarına bağlı olduğunu söyleyerek, restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafı rahatlatacak adımların yol haritası, önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtti.

Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakarlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz” şeklinde konuştu.

Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilere ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesinin 20 liraya yükseltileceğini belirten Cumhurbaşkanı, “Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz” dedi.

Uzaktan eğitime de değinen Erdoğan, halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerin durumunun, illerdeki vaka sayısılarına göre değerlendirileceğini belirtti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Türkiye, kademeli, normalleşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı