Türkiye'de bir okul uzaktan eğitime geçti
Haber
19 Eylül 2021 - Pazar 20:36 Bu haber 967 kez okundu
 
Türkiye'de bir okul uzaktan eğitime geçti
Okullar salgının gölgesinde 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in "gerekli tüm önlemleri aldık, okullar açık kalacak" ifadelerine rağmen vakalar yüzünden yüzlerce sınıf uzaktan eğitime geçti. Ancak yavaş yavaş okullarda tümüyle uzaktan eğitime geçiyor.
EĞİTİM Haberi
Türkiye'de bir okul uzaktan eğitime geçti

Dün bir TV canlı yayınına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs sebebiyle kapatılan hiçbir okul olmadığını belirtmişti.

 

ORDU'DA FEN LİSESİ KAPANDI

 

Ancak Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Sezgin Yılmaz, Ordu’daki Aybastı Fen Lisesi’nin tüm sınıflarının koronavirüs vakaları sebebiyle önceki gün uzaktan eğitime geçtiğini, bu nedenle lisenin fiili olarak kapandığını duyurdu.

 

1 HAFTA ÖNCE UZAKTAN EĞİTİME GEÇTİ

 

Konuya ilişkin Cumhuriyet’e açıklamalarda bulunan Sezgin Yılmaz, Aybastı Fen Lisesi’ne ait pansiyonun, vakalar nedeniyle yaklaşık bir hafta önce kapatıldığını, önceki gün de tüm sınıflarda vakalar tespit edilmesi nedeniyle uzaktan eğitime geçildiğini söyledi. “Tüm sınıfların 14 gün uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle okul, fiili olarak kapatıldı” diyen Yılmaz, gerekçe olarak da okullardaki yetersiz önlemleri gösterdi. 

 

BİNADA 4 OKUL EĞİTİM GÖRÜYOR

 

Ayrıca bölgedeki bazı okulların güçlendirme gibi çalışmalar nedeniyle boşaltıldığını ancak yerine yenilerinin yapılmadığını, Aybastı Fen Lisesi’nin binasında da bu nedenle toplam 4 okulun eğitim yaptığını aktaran Yılmaz, “Lise tamamen uzaktan eğitime geçti ama 3 okul daha orada eğitim görmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

BAKAN: SINIFLARIN KAPATILMASI GAYET DOĞAL

 

Bakan Özer, dün katıldığı bir televizyon programında, 71 bin 320 okuldan hiçbirinin vaka nedeniyle kapatılmadığını ancak kapatılan sınıflar olduğunu söyleydi. Özer, “Kapatılan sınıf sayısı gayet doğal çünkü toplumdaki vaka sayısı artıyor” dedi.

 

AŞI OLAN ÖĞRETMENLERİN ORANI

 

Bir doz aşı olan öğretmen oranının yüzde 92, iki doz aşı olan öğretmen oranının ise yüzde 80’e yaklaştığını kaydeden Bakan Özer, PCR testleri sonucu pozitif olduğu tespit edilen öğretmenler olduğunu aktardı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahmut Özer, MEB, kapanan okullar, kapanan sınıflar, yüz yüze eğitim, pandemi, salgın, Okullar kapanacak mı,
Yorumlar
Haber Yazılımı