Turkcell Afganları fırsat gördü
Haber
03 Eylül 2021 - Cuma 08:56 Bu haber 421 kez okundu
 
Turkcell Afganları fırsat gördü
Operatör firması Turkcell, Afganistan’dan Türkiye'ye göç eden insanlar için konuşma paketi hazırladı.
GÜNDEM Haberi
Turkcell Afganları fırsat gördü

Geçtiğimiz ay ABD'nin Afganistan’dan tamamen çekilmesiyle Taliban’dan kaçan binlerce Afgan genci, yaya olarak aylar süren yolculuktan sonra Türkiye'ye gelmişti. Bir anda binlerce Afgan göçünün gelmesi kamuoyuna büyük tepkiye neden oldu.

 

FIRSAT OLDU

 

Afganları fırsat gören operatör firması Turkcell, Türkiye'deki Afganların Afganistan’la rahatça konuşması için konuşma paketi hazırladı. Turkcell, 'Alo Afganistan 30 Dakika Paketi' adlı yeni bir kampanyayı satışa çıkardığını açıkladı. Yapılan açıklamada, dün satışa çıkarılan paket için “Afganistan'daki yakınlarınızı arayabilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

 

PAKET DİKKAT ÇEKTİ

 

Taliban’ın kontrolü ele geçirmesi sonrası Afganistan'da yaşananlar ve göç etmek zorunda kalanlar ana gündem maddelerinden biri haline geldi. En son ise dün İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki Suriyeli göçmenleri kayıtlı oldukları illere gönderme kararı aldı ve Ankara’yı göçmenlere kapattı. Göçmen konusu gündemdeyken, Turkcell dikkat çeken bir tarife paketini satışa çıkardı.

 

SADECE TÜRKİYE'DEN AFGANİSTAN’A GEÇERLİ

 

Sözcü'de yer alan habere göre, “Alo Afganistan 30 Dakika Paketi” isimli paket, Türkiye'den Afganistan yönüne yapılan aramaları kapsıyor. Paketin içeriğine ilişkin yapılan açıklamada ise, “Alo Afganistan 30 Dakika Paketi ile sadece 55 TL'ye Afganistan’daki yakınlarınızı tam 30 dakika arayabilirsiniz. 

 

HAZIRLANAN PAKET DÜN SATIŞA SUNULDU

 

Üstelik 1 ay boyunca geçerli paketinizde cep ve sabit hat ayrımı yok; tüm cep ve sabit operatörlerine yapılan aramalarda geçerli” denildi. Paket, dünden itibaren satışa sunuldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turkcell, afagan konuşma paketi, Türkcell Afgan paket, Afgan göçü, Türkiye'ye gelen Afganlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı