Tiktok, 7.3 milyon hesabı kapattı
Haber
03 Temmuz 2021 - Cumartesi 07:41 Bu haber 388 kez okundu
 
Tiktok, 7.3 milyon hesabı kapattı
2021’in ilk 3 ayında 13 yaşın altındaki çocuklara ait olduğundan şüphelenilen 7.3 milyon hesabı TikTok tarafından kapatıldı.
DÜNYA Haberi
Tiktok, 7.3 milyon hesabı kapattı

Birçok ülkede çocukların güvenliği ve özel hayatını yeteri kadar korumadığı gerekçesiyle büyük eleştiri alan Çin merkezli dev sosyal medya uygulaması TikTok, yeni şeffaflık raporunu açıkladı. Yayınlanan raporda, 2021’in ilk 3 ayında 13 yaşın altındaki çocuklara ait olduğundan şüphelenilen 7.3 milyon hesabın kapatıldığı ifade edildi.

HESAPLARIN KAPATILMA SEBEPLERİ

Bahsi geçen ve kapatılan hesapların küresel çapta kullanıcıların yüzde 1'inden daha azını oluşturduğu belirtilen raporda, 61 milyon 951 bin 327 videonun kuralları ihlal ettiği için kaldırıldığı söylendi. Bu videoların yüzde 82'sinin izlenmeden önce, yüzde 91'inin herhangi bir kullanıcı bildirmeden önce ve yüzde 93'ünün de yayınlandıktan sonraki 24 saat içinde kaldırıldığı belirtildi.

2 MİLYONA YAKIN REKLAM REDDEDİLDİ

Diğer yandan raporda 1 milyon 921 bin 900 reklamın TikTok’un reklamcılık politikalarını ve yönergelerini ihlal ettiği için reddedildiği ifade edildi. Ayrıca bu hesapların kurallar ile hizmet şartlarını ihlal etmesi sebebiyle toplam 11 milyon 149 bin 514 hesabın kapatıldığı denildi.

TİKTOK YETKİLİSİ CORMAC KEENAN KONUŞTU

Konuya ilişkin konuşan TikTok yetkilisi Cormac Keenan, özel mesajlaşma ve canlı yayın gibi bir takım özellikleri 16 yaş ve üzeri kullanıcılarla sınırlanması da dahil olmak üzere gençleri korumak için bir dizi önlemleri aldıklarını belirterek, "Yayınladığımız raporda, reşit olmayanları korumaya yönelik eylemlerimize daha fazla görünürlük kazandırmak için reşit olmayan bir kişiye ait olduğu şüphesiyle kaldırılan hesapların sayısını ekledik” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tiktok,, 7.3, milyon, hesabı, kapattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı