TAYVAN’DA COVİD-19 VAKA PATLAMASI YAŞANDI!
Haber
06 Mayıs 2022 - Cuma 21:34 Bu haber 359 kez okundu
 
TAYVAN’DA COVİD-19 VAKA PATLAMASI YAŞANDI!
Son zamanlarda tüm dünyada etkisini gösteren ve milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 salgını Tayvan ülkesinde adeta pik yaptı. Yapılan açıklamaya göre Tayvan ülkesinde günlük vaka sayısı 36 bini aşıp en yüksek düzeye ulaşmış oldu.
SAĞLIK Haberi
TAYVAN’DA COVİD-19 VAKA PATLAMASI YAŞANDI!

Tayvan'da COVİD-19 Ciddi Seviyede Arttı

Merkezi Salgın Komuta Merkezinden yapılmakta olan açıklamaya göre, son 24 saatte yerel kaynaklı 36 bin 168, dış kaynaklı 45 vaka tespit edilmiş oldu. Bunun yanı sıra korona virüs sebebi ile 10 kişi hayatını kaybetti. Tayvan'da Covid-19 salgını başladığından beri 268 bin 569 vaka tespit edildi ve covid-19 sebebi işe 896 kişi yaşamını yitirdi. Bu verilere göre cidd

Kronik Hastalar Dikkat!

Hayatını kaybeden kişilerin genellikle 30 ila 90 yaşlarındaki 6 kadın ve 4 erkek olduğu ve hepsinin kronik rahatsızlıkları olduğu da alınan haberler arasında. Covid-19 salgının başladığından beri salgını kontrol altına alınmasında oldukça büyük yol kat eden Tayvan'da vakaların düşmesi beklenirken mart ayı sonunda katlanarak artış göstermesi adeta akıllara durgunluk verdi.

Yapılan araştırmalar kapsamında Tayvan’da günlük vaka sayısının 3 ila 5 günlük aralıklarla iki katına çıkması Tayvan halkını oldukça tedirgin etmekte. Uzmanlara göre Omicron varyantısının yayılması sonucunda Tayvan’da durdurulmayan artış meydana gelmiş olabilir. Bu noktada Tayvan halkının mümkün olduğu kadar kendilerini korumaları başta temizlik ve hijyen olmak üzere maske- mesafe kurallarına dikkat etmeleri gerekmekte. Verilere bakıldığında hayatını kaybeden hastaların neredeyse büyük bir bölümünün kronik hastalığı bulunuyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAYVAN’DA, COVİD-19, VAKA, PATLAMASI, YAŞANDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı