“Taliban üyesi Türkiye’de üniversite okuyacak”
Haber
23 Ağustos 2021 - Pazartesi 18:46 Bu haber 529 kez okundu
 
“Taliban üyesi Türkiye’de üniversite okuyacak”
Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, bir Taliban üyesi hakkında şok eden bir iddia paylaştı.
GÜNDEM Haberi
“Taliban üyesi Türkiye’de üniversite okuyacak”

Kabil'de bulunan silahlı bir Taliban üyesinin yanına geldiğini belirten Mehmet Akif Ersoy, "Bana kimliğini gösterdi. Sonra bir yazı gösterdi. Malatya’da İnönü Üniversitesi’nden kabul almış. Türkiye’ye gitmek istediğini söyledi. ‘Ben Türkiye’de üniversiteden kabul aldım. Türkiye’de okuyacağım’ dedi" ifadelerini kullandı.

 

Habertürk televizyonu sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Afganistan’daki gelişmeleri takip etmek için Kabil’de bulunduğu esnada, bir Taliban üyesi ile yaptığı sohbeti aktardı.

 

‘TÜRKİYE’DE OKUYACAĞIM’

 

Yaptıkları diyaloga ilişkin Ersoy, şunları söyledi: “Bir Taliban mensubu yanımıza geldi. Türkçe biliyordu. Konuştu. Kendisini göstermemizi istemedi. Yayın bittikten sonra bana kimliğini gösterdi. Sonra bir yazı gösterdi. Malatya’da İnönü Üniversitesi’nden kabul almış. Türkiye’ye gitmek istediğini söyledi. ‘Ben Türkiye’de üniversiteden kabul aldım. Türkiye’de okuyacağım’ dedi. Ben de baktım evrakına. Dedim ki ‘ben gazeteciyim, böyle bir kontağım yok.’ Bunu niye anlattım. Yani böyle bir durumla da karşlaştım."

 

Sunucu Hülya Hökenek'in "Taliban üyesi biri üniversiteden kabul almış değil, değil mi? Yani Orada normal yaşayan biri, herhangi biri?" sorusu üzerine Ersoy, "Hayır, hayır. Burada bayağı silahlı bir Taliban mensubu" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: taliban, taliban üyesi, mehmet akif ersoy, habertürk, afganistan, afganlar, af
Yorumlar
Haber Yazılımı