Sporda normalleşme takvimi belli oluyor
Haber
01 Mart 2021 - Pazartesi 10:29 Bu haber 11 kez okundu
 
Sporda normalleşme takvimi belli oluyor
Sporda normalleşme takvimini açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor sahalarının seyircilere açılmasından yana olduklarını belirterek, "Mart ayında kısmi de olsa müsabakalara seyirci alınmasını istiyoruz" dedi.
DİĞER Haberi
Sporda normalleşme takvimi belli oluyor

Sporda normalleşme sürecini Hürriyet’ten Gizem Karakış'a anlatan Bakan Kasapoğlu, "Martta kısmi de olsa maçlara seyirci alınmasını istiyoruz ama buna karar verecek olan federasyondur. Kapasitenin yüzde 10’u, 15 ya da 20’si şeklinde açılabilir" ifadelerini kullandı.

Kasapoğlu, maçlara seyirci alınırken maske ve mesafe kuralının yanı sıra HES kodu uygulamasının zorunlu olacağını söylerken, "Biz açılmasından yanayız. Pandeminin seyrine göre kulüplerimizi en hızlı şekilde taraftarlarımızla buluşturacağız" ifadelerini kullandı.

SEYİRCİ SAYISI

Pandeminin seyrini takip edeceklerini belirten Bakan Kasapoğlu "Diyelim ki 50 bin kişilik bir stat var, 5 bin kişi alınabilecek. HES kodu zorunlu olacak. Localar açılabilir. Bu kararları Federasyon verecek. Taraftarlarımızı koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sahalarla buluşturmaktan yanayız" diye konuştu.

Spor yasası çalışmalarından da bahseden Bakan Kasapoğlu "Yeni yasayla birlikte kulüpler ve federasyonlar şeffaf olacak. Hesap verebilir bir konumda olacak. Yöneticiler yaptıklarından sorumlu olacak. Yeni yasa ile mali ve idari disiplin ve bununla birlikte sorumluluk güçlü bir şekilde olacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Sporda, normalleşme, takvimi, belli, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı