Sinovac Kovid-19’a karşı yeni aşı geliştiriyor
Haber
19 Ağustos 2021 - Perşembe 09:03 Bu haber 506 kez okundu
 
Sinovac Kovid-19’a karşı yeni aşı geliştiriyor
Çin merkezli Sinovac, Kovid-19’un Delta Varyantı'na karşı yeni bir aşı geliştirmek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Sinovac Kovid-19’a karşı yeni aşı geliştiriyor

Çinli bilim insanları, Kovid-19’un en hızlı yayılan mutasyonu olarak bilinen Delta Varyantı'na karşı aşı çalışmalarına başladı. Pekin merkezli Sinovac Life Sciences Corp Genel Müdürü Gao Qiang, şirketin Delta Varyantı için hazırlayacağı inaktif aşıyı bu yılın sonlarında yetkililere sunmaya planladığını açıkladı. Gao, konu hakkında yayınlanan röportajında aşının ülke düzenlemelerine uygun bir şekilde, gerekli onaylar alındıktan sonra piyasaya sürüleceğini belirtti.

 

SİNOVAC’IN ETKİNLİĞİ TARTIŞMA KONUSU

 

Diğer yandan koronavirüse karşı geliştirlen mevcut Sinovac aşısının etkili olup olmadığı komupyunda tartışma konusu. Bu kapsamda aşılamasıyla ilgili olarak 3 gün öce güncelleme yapılmıştı. Bu güncellemelerden birisi de dördüncü doz aşı ile alakalıydı. Üçüncü doz aşısını olanlar, 21 gün sonra dördüncü doz aşısını olabilecekler. Bu güncelleme ile herkes, Sinovac'ın etkili olup olmadığını sorgulamaya başladı. Herkesin aklındaki soruları gündeme getiren isimlerden birisi de gazeteci Uğur Dündar oldu.

 

UĞUR DÜNDAR’IN YAPTIĞI PAYLAŞIM

 

Uğur Dündar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında "Sağlık Bakanlığı,2 doz Sinovac aşısı olanlara 2.doz BioNTech aşı olmalarını önerdi.Böylece Sinovac'ın Covid-19'a etkisizliği tescillendi. Yetersiz veriyle Sinovac'ın yüzde 91 oranında koruyucu olduğunu açıklayan Prof.Dr.Serhat Ünal, Türk Tabipler Birliği'nce soruşturulmalıdır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: sinovac, kovid aşısı, en etkili kovid aşısı, delta varyantı, sinovac etkili mi,
Yorumlar
Haber Yazılımı