Sınıflar bir bir karantinaya giriyor
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 23:50 Bu haber 668 kez okundu
 
Sınıflar bir bir karantinaya giriyor
Türkiye'de yüz yüze eğitim salgının gölgesinde 6 Eylül Pazartesi günü başladı. Salgına karşı tüm önlemlerin alındığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlı olduklarını ifade etti.
EĞİTİM Haberi
Sınıflar bir bir karantinaya giriyor

Yüz yüze eğitimde kararlı olduklarını her seferinde yineleyen Bakan Mahmut Özer, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni açıklamada salgından dolayı hiç bir okulun kapanmadığını ancak 200’e yakın sınıfın karantinaya alındığını belirtmişti.

 

Bakan Özer, bundan sonra okul bazlı değil, sınıf bazlı karantina kurallarını uygulayacaklarını söyledi.

 

SAYI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

 

Diğer yandan karantinaya alınan sınıf sayısı her geçen gün artıyor. En son karantina haberi Manisa'dan geldi. Manisa’ya bağlı Kula ilçesinde Vali Muzaffer Ecemiş İlkokulu'nda aynı sınıftaki 2 öğrencinin KOVİD-19 testinin pozitif çıkması üzerine, 19 kişilik sınıf karantinaya alındı.

 

ÖĞRENCİLERİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

 

Manisa'da Kula Vali Muzaffer Ecemiş İlkokulu'nda geçtiğimiz günlerde 4'üncü sınıf öğrencilerinin birinde koronavirüs semptomu görüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin semptom gösteren öğrenciye yaptığı testte, öğrencinin testi pozitif çıktı.

 

19 KİŞİLİK SINIF KAPANDI

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından takibe alınan sınıfta, başka bir öğrenci de semptom gösterdi. Semptom gösteren öğrenciye yapılan testin de pozitif çıkmasının ardından 19 kişilik sınıf karantinaya alındı. Öğrencilerin, eğitimlerine 14 gün uzaktan devam edecekleri öğrenildi.

 

MANİSA'DA KAPANAN SINIF ARTIYOR

 

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Covid-19 denetimlerini aralıksız sürdürdüğü ve bu gibi durumlarda gerekli tedbirlerin uygulanacağı bildirildi. Öte yandan dün de yine Manisa'nın Şehzadeler, Yunusemre ve Akhisar ilçelerindeki 3 farklı okulda, 3 sınıf karantinaya alındı.

 

Yüz yüze eğitim ile ilgili en merak edilen 10 soru ve cevabı

https://www.haberdeozgur.com/mobil.php?islem=haber&id=5587

Kaynak: Editör:
Etiketler: yüz yüze eğitim, sınıf karantina, koronavirüs, Kovid-19, milli eğitim bakanlığı, Mahmut Özer,
Yorumlar
Haber Yazılımı