Salgın Zoom’a yaradı
Haber
03 Mart 2021 - Çarşamba 08:55 Bu haber 85 kez okundu
 
Salgın Zoom’a yaradı
Koronavirüs salgınıyla uzaktan çalışmanın ve internet üzerinden görüşmelerin yükselişi, video konferans uygulaması Zoom'a yaradı. Firma 1 Mart'ta yaptığı açıklamada gelirlerinin geçen yıla oranla yüzde 326 artışla 2,6 milyar dolara (yaklaşık 19 milyar 115 milyon TL) yükseldiğini bildirdi. 2020'nin sadece son çeyreğinde gelirlerinin yüzde 369 artışla 882,5 milyon dolara (yaklaşık 6 milyar 500 milyon TL) ulaştığını ekledi.
DİĞER Haberi
Salgın Zoom’a yaradı

İndyturk’te çıkan habere göre, konuya ilişkin Zoom'un kurucusu ve CEO'su Eric Yuan şöyle konuştu: Herhangi bir yerden çalışma gibi bir modern çalışma ortamında güvenilir partner ve motor olma rolümüzden ötürü teşekkür ediyoruz. Hızlı yanıt verme ve uygulama becerimiz, yıl boyunca finansal anlamda güçlü sonuçlar verdi. Uzaktan ve herhangi bir yerden çalışma trendinin yükselişiyle, gelecek burada.

Öte yandan aşılamanın artması ve virüsün yayılımının yavaşlaması, çalışanlarla öğrencilerin fiziksel alanlara dönme ihtimalini ortaya çıkardı. Bazı Zoom yatırımcıları bu sebeplerden dolayı endişeli.

Fakat koronavirüsün ofis hayatında kalıcı bir etkisi olabileceğine dair de işaretler var. ABD merkezli düşünce kuruluşu Pew Research Center'ın raporuna göre, pandemiden önce işinin evden de yapılabileceğini söyleyen beş işçiden yalnızca biri evden çalışıyordu.

Bulgular, bu çalışanların yüzde 71'inin artık işlerini her zaman ya da çoğu zaman evden yaptığını gösterdi. Bu kişilerin yarısından fazlası pandemiden sonra da evden çalışmaya devam etmek istiyor.

Ancak yine de Zoom'un devasa büyümesinin devam edip etmeyeceği belli değil. R/GA adlı dijital ajansın Londra ofisinin yöneticisi Rebecca Bezzina bu konuda şu ifadeleri kullandı:

Zoom'un büyümesi dikkat çekiciydi. Bir yıldan kısa bir süre içinde, video konferans uygulaması sosyal mesafeli dünyayı birleştirdi ve koronavirüs çağını tanımlayan bir uygulama haline geldi. Ancak Zoom'un söz konusu büyümeyi sürdürmesi, aşı programlarının tüm hızıyla devam etmesi ve pandeminin sona erme ihtimali göz önünde bulundurulduğunda zor olabilir.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Salgın, Zoom’a, yaradı,
Yorumlar
Haber Yazılımı