Salgın 2022'nin sonuna kadar sürecek
Haber
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 10:22 Bu haber 96 kez okundu
 
Salgın 2022'nin sonuna kadar sürecek
2012 yılında Alman hükümetini olası bir salgına karşı uyaran Almanya'da salgın hastalıklarla mücadeleden sorumlu Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, Kovid-19 salgının 2022 sonuna kadar süreceği belirtti.
SAĞLIK Haberi
Salgın 2022'nin sonuna  kadar sürecek

Wieler, Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, virüsün ortaya çıkmasından bu yana Almanya'da yaklaşık 3,35 milyon vaka tespit edildiğini hatırlatarak, "Virüs sınır tanımıyor. Salgın ile mücadele ancak tüm dünyada kontrol altına alınması durumunda başarılı olur" dedi.

Koronavirüs için geliştirilen aşıların virüsü ortadan kaldırmasa bile durumun daha da kötüye gitmesini önleyeceğini kaydeden Wieler, Almanya'da çok aşı yapıldığına ancak yine de aşı yapılması gereken pek çok insanın olduğuna dikkati çekti.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, pandeminin bitmekten çok uzak olduğunu ancak aylar içerisinde kanıtlanmış halk sağlığı tedbirleriyle kontrol altına alınabileceğini söylemişti.

Ghebreyesus, "Toplumların ve ekonomilerin yeniden açıldığını, seyahat ve ticaretin devam ettiğini görmek istiyoruz. Ancak şu anda çoğu ülkede yoğun bakım üniteleri dolup taşıyor ve insanlar ölüyor" ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Salgın, 2022'nin, sonuna, , kadar, sürecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı