"Ruhsar Pekcan'a ait şirket piyasaya bozuk ürün satmış"
Haber
10 Ağustos 2021 - Salı 13:02 Bu haber 468 kez okundu
 
"Ruhsar Pekcan'a ait şirket piyasaya bozuk ürün satmış"
“Dezenfektan” skandalından sonra görevden alınan Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a ait Karon Mühendislik ve Nanoksia Biyoteknoloji adlı iki şirketin, piyasaya bozuk ürün sürdüğü iddia edildi.
GÜNDEM Haberi

Bakan olduğu dönemde kendi şirketinden bakanlığa dezenfektan sattığı ortaya çıkan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında başka bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre Pekcan’a ait şirketin piyasaya bozuk ürün sattığı belirtildi.

PİYASADAKİ EN PAHALI DEZENFEKTAN

Halk TV'den İsmail Saymaz'ın ortaya attığı yeni iddia attı. Saymaz'ın iddiasına göre piyasadaki en pahalı dezenfektanlardan biri olan Nanoksia'nın İstanbul Kavacık'taki merkezinde çekilen bir takım görüntülerde bozulan ve tortu oluşan dezenfektanların süzülerek, tekrar satışa hazırlandığı görüldü.

GÖRÜNTÜLERDE DİYALOGLAR GEÇİYOR

Bozuk dezenfektanları süzen erkek çalışanın, şişe içinde oluşan tortuları yanındakilere tarif ederek, “Çizgi olanları alma, onlar mantar olmuş” dediği duyuluyor. Videoda, dezenfektanları süzen kişinin Ruhsar Pekcan'ın eşi Hasan Pekcan’ın İsmail isimli şoförü, konuştuğu kişinin ise yine Hasan Pekcan'ın Gül isimli sekreteri olduğu iddia edildi.

BAKANLIĞA KENDİ ŞİRKETİNDEN ÜRÜN SATTI

Öte yandan eski bakan Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait Karon Mühendislik ve Nanoksia Biyoteknoloji adlı iki şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı.

İDDİALAR KABUL EDİLMİŞTİ

Ticaret Bakanlığı satışı kabul etmiş ancak satış fiyatının yüksek olmadığını savunmuştu. Skandalın ortaya çıkmasının ardından Ruhsar Pekcan 21 Nisan 2021'de görevinden alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiği Runhsar Pekcan hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ruhsar Pekcan, Ruhsar Pekcan bozuk ürün, Ruhsar Pekcan dezenfektan,
Yorumlar
Haber Yazılımı