Riskli illerde karar valilikte
Haber
25 Şubat 2021 - Perşembe 20:23 Bu haber 23 kez okundu
 
Riskli illerde karar valilikte
Koronavirüs vaka sayısında çok yüksek riskli illerde okulların açılması ve sınav yapılmasına ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,”İlin hıfzıssıhha kurulu, sayın valilerin gözetiminde o ille ilgili özel kararlar verebilir” dedi.
DİĞER Haberi
Riskli illerde karar valilikte

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 Mart'ta başlaması planlanan kademeli normalleşmede okulların yüz yüze eğitim sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, koronavirüs vaka sayısında çok yüksek riskli şehirler için, okulların açılması ya da sınav yapılmasına ilişkin konularda, il hıfzıssıhha kurulu ve vali gözetiminde özel kararlar alınabileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart'tan itibaren mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerinde yüz yüze eğitime geçilmesine karar vermişti.

Aynı tarihte, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile ilkokullarda yüz yüze eğitime, diğer sınıflarda da seyreltilmiş eğitim başlanacak.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurusunu yaptığı 20 bin öğretmen ataması hakkında da konuşan Bakan Selçuki atama takvimine ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Dün bir toplantı yaptık, hemen önümüzdeki aylarda kısa bir zamanda bu takvim nasıl olacak ve nasıl işleyecek Personel Genel Müdürlüğümüz taslaklar halinde bize getirdi. Elimizde 2 taslak var, bunlardan hangisini ne şekilde değerlendirelim, Ankara'ya döndüğümde tekrar ekiple bunu konuşup atama takvimini ilan edeceğiz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Riskli, illerde, karar, valilikte,
Yorumlar
Haber Yazılımı