Özgür Erdursun: Hükümet için başka yolu yok
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 08:56 Bu haber 527 kez okundu
 
Özgür Erdursun: Hükümet için başka yolu yok
Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili çözümün kesin geleceğine inandığını belirtti.
GÜNDEM Haberi
Özgür Erdursun: Hükümet için başka yolu yok

Emeklilikte Yaşa Takılanların yaşadığı mağduriyetleri sık sık gündeme getiren isimlerin başında gelen Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, EYT probleminin seçim anketlerinin de etkisiyle bu yıl çözüleceğine inandığını söyledi.

 

Kişisel sosyal medya hesa üzerinden bir paylaşımda bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, yaptığı yorumda EYT mağduriyetlerinin çözümüne yönelik düşüncelerini paylaştı. EYT probleminin 2022’den önce çözüleceğine inandığını belirten Erdursun, buna sebep olarak seçim anketlerini gösterdi.

 

Erdursun’un açıklamaları şöyle:

 

‘BAŞKA YOLU YOK…’

 

Hükümet, seçim anket sonuçlarına göre EYT mağduriyetini 2022’ye kadar çözecek gibi duruyor. Seçim sonucu değişir mi tartışılır ama başka bir yolu yok…

 

ERDURSUN’UN DAHA ÖNCEKİ AÇIKLAMASI

 

Diğer yandan daha önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim kanunuyla ilgili olarak AK Parti ile yürüttükleri çalışmalara dair açıklama yapmış ve "Cumhur İttifakı’nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir" demişti.

 

SIRA EYT’YE GELİYOR

 

Bahçeli’nin bu açıklamasından sonra Özgür Erdursun, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunmuş ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili bir açıklama yapmıştı. Erdursun, “Seçim barajı 7’ye düşürülüyor, sıra EYT’ye geliyor” demişti.

 

BAŞKAN ÖZÜPAK BAKANLA EYT MESELESİNİ GÖRÜŞECEK

https://www.haberdeozgur.com/haber-baskan-ozupak-bakanla-eyt-meselesini-gorusecek-5646.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: eyt,eyt krizi, eyt son dakika, eyt çözüldü mü, eyt sorunu, Özgür Erdursun, emeklilikte yaşa takılanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı