Özgür Erdursun’dan önemli EYT açıklaması
Haber
12 Ekim 2021 - Salı 06:46 Bu haber 475 kez okundu
 
Özgür Erdursun’dan önemli EYT açıklaması
Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili yeni bir açıklama yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, EYT'nin çözümü noktasında 3600 ek göstergenin işi değiştirebileceğini söyledi.
EKONOMİ Haberi
Özgür Erdursun’dan önemli EYT açıklaması

KRT TV’de yayınlanan bir programda 3600 ek gösterge konusunda değerlendirmelerde bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, sözü EYT başta olmak üzere çalışma hayatındaki yakıcı sorunlara getirdi ve şunları belirtti:

 

 

“3600 ek gösterge aslında çalışma hayatının en önemli konusu değil. Çalışma hayatında aslında milyonlarca kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar, aylık bağlama oranları (ABO), düşük emekli maaşları, stajyer ve çırakların işe başlama tarihlerinin emeklilikte ilk işe başlama tarihi olarak kabul edilmemesi, doğum borçlanması bekleyen tüm kadınlara doğum borçlanması hakkının verilmemesi, işsizlik, düşük asgari ücret, asgari ücretten vergi alınması gibi onlarca konu var. 

 

 

Bir tanesi de 3600 ek gösterge. 3600 ek gösterge de maliyet olarak çok fazla maliyeti olan ya da yasa çıktığında herkesin ‘Oh ne güzel bir yasa çıktı, rahat nefes alacağız’ deyip de çok da fazla kişiyi aslında ilgilendirmeyen, yine de önemli memurlar için, emekliler için. Önemli ama daha da önemli konular varken bu konunun bu kadar bekletilmesi diğer sırada bekleyen konular için öyleyse daha çok bekleyeceğimiz anlamına da geliyor bu.”

 

 

EYT yasası çıkarsa ne olur? Özgür Erdusun yanıtladı

https://www.haberdeozgur.com/mobil.php?islem=haber&id=5676

Kaynak: Editör:
Etiketler: EYT'liler, eyt sorunu, eyt krizi, özgür erdurusun, 3600 ek gösterge,
Yorumlar
Haber Yazılımı