Özer, okullardaki son durumu değerlendirdi
Haber
08 Ekim 2021 - Cuma 11:46 Bu haber 959 kez okundu
 
Özer, okullardaki son durumu değerlendirdi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir'de pandeminin son durumunu değerlendirdi. Bakan Özer, ilkokul öğretmenlerinin aşılama oranlarının yüksekliğine dikkat çekti.
EĞİTİM Haberi
Özer, okullardaki son durumu değerlendirdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir Valiliği'nde pandeminin son durumunu değerlendirdi.

 

6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatan Bakan Özer, şunları söyledi: "6 Eylül'de biliyorsunuz eğitim yüz yüze olarak başladı. Bugün itibarı ile beşinci haftayı geride bıraktık. Süreci Sağlık Bakanlığımız ile koordineli şekilde yürütüyoruz. Defaatle açıkladığımız gibi okul kapatma değil vakanın olduğu sınıflarda yüz yüze eğitime ara veriyorduk.

 

Geçen hafta itibarı ile Sağlık Bakanlığı ve sağlık kurulumuz 14 günlük yüz yüze eğitime ara vermeyi, 10 güne düşürdü. Herhangi bir semptom göstermeyen bu yüz yüze eğitime ara veren öğrenciler 5 gün sonunda velinin rızası ile PCR yaptığı zaman yüz yüze eğitime dönme şansı verildi."

 

ÖĞRETMENLERİN AŞILAMA ORANI

 

"Geçen hafta itibarı ile 71 bin 320 okulumuzun 2 tanesinde yüz yüze eğitime ara verilmişti" diyen Bakan Özer, "Bugün itibarı ile yüz yüze eğitime ara veren okulumuz bulunmamaktadır. Sınıflarımız bulunmakta, onlar da 10 gün sonra devam edebilmektedir. Öğretmenlerimizin aşılanması devam ediyor. Öğretmenlerimizin aşılanma oranları yükseliyor. Şu an ikinci doz aşısını tamamlamış öğretmenlerin oranı yüzde 85'e ulaştı.

 

Bir şekilde aşı olmadan hastalığı geçirip antikor oluşturan öğretmenlerimizin oranı da yüzde 5'ler seviyesinde. Dolayısı ile ikinci doz aşı olmuş ve antikor oluşturmuş öğretmen oranımız yüzde 90 seviyesinde. İlkokuldaki sınıf öğretmenlerimizin diğer öğretmenlerimize göre oldukça yüksek. Sınıf öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yüzde 95, ikinci doz aşı oranı ise yüzde 89'a ulaştı. Süreç kontrollü şekilde devam etmektedir" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: mahmut özer, meb, yüz yüze eğitim, okullarda son durum, bakan özer,
Yorumlar
Haber Yazılımı