ÖSYM YKS tercih sonuçları ile ilgili açıklama yaptı
Haber
27 Ağustos 2021 - Cuma 14:12 Bu haber 1914 kez okundu
 
ÖSYM YKS tercih sonuçları ile ilgili açıklama yaptı
Üniversite adayı öğrencilerin merakla beklediği yerleştirme sonuçları için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün’den açıklama geldi.
EĞİTİM Haberi
ÖSYM YKS tercih sonuçları ile ilgili açıklama yaptı

Tüm üniversite adayı öğrecilerin gözü ÖSYM'nin açıklayacağı tercih sonuçlarında. Konuyla ilgili açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "2021-YKS yerleştirme işlemleri ve kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içinde sonuçları açıklayacağız" dedi.

 

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

 

Öte yandan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelerde örgün eğitimin yeni dönemde nasıl olacağıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özvar, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ile ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitimin yüz yüze başlayacağını duyurdu.

 

YÖK'ün resmi web sitesinde yer alan açıklamanın tamamı şu şekilde:

 

"Bilindiği üzere 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran Kovid-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir.

 

Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl 'Küresel Salgında Yeni Normalleşme' çalışmaları yapılmıştır.

 

Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde 'Koronavirüs Komisyonları' oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir.

 

2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda 'yüz yüze eğitime' başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir.

 

Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, Kovid-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ösym, yks tecih sonuçları, üniversite tercih sonuçları, yks tercih sonuçları ne zaman açıklanır,
Yorumlar
Haber Yazılımı