ÖSYM'den ÖABT sınavına girecek adaylara uyarı
Haber
14 Ağustos 2021 - Cumartesi 13:55 Bu haber 485 kez okundu
 
ÖSYM'den ÖABT sınavına girecek adaylara uyarı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yarın 2021-KPSS ÖABT'ye girecek adaylara sınav saati uyarısında bulundu.
EĞİTİM Haberi
ÖSYM'den ÖABT sınavına girecek adaylara uyarı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yarın yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (2021-KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nde (ÖABT) adaylara, sabah oturumu için saat 10.00'dan, öğleden sonra oturumu için ise 14.30'dan sonra sınav binalarına girişi izni verilmeyeceği uyarısı yapıldı.

 

O SAATEN SONRA SINAVA ALINMAYACAK

 

ÖSYM'nin Twitter hesabından yapılan duyuruda, 15 Ağustos Pazar günü düzenlenecek 2021-KPSS ÖABT adaylarına yönelik hatırlatma yapıldı. Buna göre adaylar, sınavın sabah oturumu için saat 10.00'dan, öğleden sonra oturumu için de saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

 

KİMLİKLERİ YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN

 

Adayların, sınava giriş belgesi ile fotoğraflı nüfus cüzdanı, TC kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekecek. Ayrıca, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2021 KPSS sınavı, ÖABT sınavı, ÖABT sınavı saat kaçta, ÖSYM, 2021-KPSS ÖABT,
Yorumlar
Haber Yazılımı