Orman yangınlarına ilişkin son bilgiler paylaşıldı
Haber
31 Temmuz 2021 - Cumartesi 21:50 Bu haber 452 kez okundu
 
Orman yangınlarına ilişkin son bilgiler paylaşıldı
Orman yangınlarına ilişkin son bilgiler Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından paylaşıldı. Bakan Pakdemirli, 28-31 Temmuz tarihleri arasında 92 orman yangının kontrol altında olduğunu, 9 orman yangının devam ettiğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Orman yangınlarına ilişkin son bilgiler paylaşıldı

Türkiye son günlerde birçok ilde çıkan orman yangınları ile amansız bir mücadele içinde. Can ve mal kayıplarına yol açan yangınlara dair son durumu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli paylaştı.

Bazılar kontrol altına alındı, devam eden yangınlar da var

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, paylaştığı 28-31 Temmuz 2021 tarihli orman yangınları detay durumu listesine göre; çıkan yangınlardan 92 orman yangının kontrol altına alındığını, 9 yangını ise kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Antalya'da 12 yangından 3’ü, Mersin'de 7 yangından 2’si Muğla’da 7 yangından 4’ü devam ediyor. Uşak, Adana, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu Kayseri, Kırklareli, Kütahya, Kilis, Kocaeli, Manisa, Osmaniye, Sakarya, Şanlıurfa yangınları kontrol altına alındı.

Yangınlarla mücadele canla başla sürüyor

Bakan Bekir Pakdemirli’nin kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Zaman zaman 40-50 derecelere çıkan hava sıcaklığına, düşük neme ve 50-60 kilometreden daha hızlı esen rüzgâra rağmen ormanın kahramanlarının yangınlarla mücadelesi canla başla sürüyor” diye ifadeler kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orman, yangınlarına, ilişkin, son, bilgiler, paylaşıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı