"Okullarda sıkıntı var"
Haber
26 Eylül 2021 - Pazar 09:23 Bu haber 708 kez okundu
 
"Okullarda sıkıntı var"
6 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitime ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'den itiraf geldi.
EĞİTİM Haberi

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı'nda basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer; okullardaki vaka ve salgına dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

Okullarda sıkıntı var

 

"Maalesef okullarımızda sıkıntı var" diyen Vekil İsmail Tamer, şunları söyledi: "Okullarımız açıldı, yüz yüze eğitim başladı. Maalesef okullarımızda da sıkıntılarımız var. Öğretmenler arasındaki aşılama oranlarını takip ediyoruz, çocuklarımızın kurallara uyup uymadıklarını takip ediyoruz. Oralarda alınacak tedbirler varsa almaya çalışıyoruz.

Hastanelerdeki doluluk oranlarımız maalesef yüksek, şuanda yüzde 85. Yoğun bakımlarımızın doluluk oranı yüzde 60 civarına düştü. Entübe olan hasta sayılarımız yüksek, zaten kaybettiğimiz hastaları da biliyorsunuz istediğimiz seviyede değil. Yüksek seviyede devam ediyor. O zaman herkes üzerine düşen görevi yapacak. Bu oranlar yüksek olursa yarın ne olacağını bilemeyiz.

 

"Açıkta kalan öğrenci yok"

 

Öğrenci yurtlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Tamer; "Üniversitelerimiz açıldı. Ortada bir KYK yurt problemlerinin olduğu ifade ediliyor. Tamamen provokasyon. Hiçbir ilimizde, hiçbir öğrencimiz açıkta değil. Altını çizerek belirtiyorum. 2002 yılında geldiğimizde 175 bin yurt yatağı varken şimdi bu oranlar 1 milyonun üzerine çıktı. El insaf, 5 yıldızlı otel konumundaki kredi ve yurtlar kurumu son derece mükemmel şekilde devam ediyor" ifadelerini kullandı. Kayseri'de yatırımların devam ettiğini aktaran Tamer; "En önemli yatırımlarımızdan bir tanesi yüksek hızlı trenimiz. Mali yönden problemler çözüldü, şu günlerde imzaları atmayı bekliyoruz. En kısa zamanda da inşallah temelini atacağız. Havaalanı bitmek üzere, millet bahçesi bitmek üzere. Erciyes’teki projelerimiz devam ediyor" dedi.

 

Kira ve gıda fiyatları

 

Öte yandan kira ve etiket fiyatlarının normal olmadığını da ifade eden AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer; "Ev kiralarımız artmıştır. Bu olabilecek bir şey değil. Zaman zaman esnaflarımızdan şikayetler geliyor etiket fiyatlarının kontrolsüz şekilde arttığı söyleniyor. Bununla ilgili tedbirler var. Eğer devletin anında her alışveriş merkezlerini denetlemesi zor. O yüzden vatandaş bizi uyarsın, biz de tedbirlerimizi alalım" şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, sınıf, kapanan sınıflar, yüz yüze eğitim, karantina, MEB, okullarda vaka sayıları, vaka sayıları, vakalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı