Oğuzhan Asiltürk ittifak şartını açıkladı
Haber
27 Ağustos 2021 - Cuma 08:06 Bu haber 178 kez okundu
 
Oğuzhan Asiltürk ittifak şartını açıkladı
Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ittifaklar ve Saadet Partisi’nin duruşunu hakkında açıklama yaparak, ittifaklara katılma şartını da belirtti.
GÜNDEM Haberi
Oğuzhan Asiltürk ittifak şartını açıkladı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Akçakoca’da yapılan kampında açıklamalarda bulundu.

 

HER İKİ TARAFIN TEKLİFİNE BAKACAĞIZ

 

Sosyal medyada çıkan haberlere göre; Taliban’ın kontrolü ele geçirdiği Afganistan’daki gelişmeler ile ilgili yaptığı yazılı bir açıklamada “Milli Görüş Hareketi Lideri” imzasını kullanan Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi'nin hangi ittifakta yer alacağına dair her iki tarafın da teklifine bakacaklarını söyledi.

 

İLERİYE YÖNELİK KARARLAR HATALAR OLABİLİR

 

Diğer yandan seçime kadar Cumhur İttifakı dahil hiç bir partiyle birliktelik kurmayacaklarını sözlerine ekleyen Asiltürk, ittifak şartı olarak ise Meclis’te grup kurma şartını ortaya koyarak şunları söyledi: "Seçimlere gidene kadar, biz iktidar partisiyle birleşmiş olmayız. MHP'lilerle, diğerleri var, ‘sizinle beraber olacağız’ diye bir şey yapamayız. Söz veremeyiz. Niye veremeyiz, ilerde neyin ne olacağı belli olmadan oturulup, ileriye yönelik kararlar hatalar olabilir.

 

TEKLİFLERİ ALIR DEĞERLENDİRİRİZ, ONA GÖRE KARAR VERİRİZ

 

İstişarelerden sonra diğer partilere diyeceğiz ki, bizim inancımız şu, bizim toplumun yanlış gidişine hatalı hallere çözüm bulabilmemiz için mecliste grubumuzun olması lazım. Aksi halde 19 milletvekiliniz olsa gündem dışı konuşma yaparsınız, hiçbir şeye karışamazsınız. Ama 20 milletvekili olunca başkanlık divanında olursunuz. Otururuz görüşürüz, konuşuruz. Biz teklifleri alır değerlendiririz, ona göre karar veririz. Ama şimdi bu karar verilemez.”

 

TALİBAN’I DESTEKLERİZ

 

Afganistan'daki gelişmelere ilişkin de konuşan Asiltürk, "Hiç umulmadık ölçüde Taliban bir başarı kazandı. ‘Biz onlara yardımcı oluruz, destekleriz’ dedim, İslami hassasiyeti olmayanlar tepki göstermeye başladılar bile ama hiç önemli değil” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi, Cumhur İttifakı, Millet İttifakı, 2023 seçimleri, Milli Görüş Vakfı,
Yorumlar
Haber Yazılımı