Öğretmenlerin aşılanması başlıyor
Haber
15 Şubat 2021 - Pazartesi 11:56 Bu haber 29 kez okundu
 
Öğretmenlerin aşılanması başlıyor
Öğretmenlerin şubat ayının son haftasından itibaren aşılanmaya başlanacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ayrıca okullarımızın yüzde 98.2’sini oluşturan 49 bin 300 civarındaki okulumuz ‘okulum temiz’ belgesiyle yüz yüze eğitime hazır hale geldi" dedi.
DİĞER Haberi
Öğretmenlerin aşılanması başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim öğretim ikinci yarıyılının köy okullarında başlaması dolayısıyla Iğdır’da Gödekli İlkokulu'nda açıklamalarda bulundu. Köylerde bulunan ilkokul düzeyinde yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıf ile 2 bin 700 anaokulunda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitimin başladığını belirten Selçuk, "İkinci yarıyılın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"Bu ilk adımı takip edecek diğer adımımız, 1 Mart'ta okul öncesi, özel eğitim, ilkokul ile lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlanan 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz için okulların kapısını açmak olacak” diyen Selçuk, şunları kaydetti: “İl ve ilçe merkezlerinde de salgının ölçütü göz önüne alınarak, ilin kendi adımını atabilmesi için gerekli hazırlıkları yapıyoruz. Okullar hangi koşullarda açıyoruz? Şunun bilinmesini isterim ki okulların açılmasıyla ilgili aldığımız kararlar uzun süren araştırma ve planlama kapsamında belirlendi. Bunun ilk adımı tüm eğitim kurumlarının standarda tabi olmasıydı. Kararlılıkla tüm çocuklarımızın aynı sağlık güvenliği imkanı içinde olması için 27 Temmuz 2020 tarihinde bakanlığımızla TSE arasında imzalanan eğitim kurumlarında hijyen şartlarının iyileştirilmesi protokolü kapsamında kılavuz yayınladık” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yeni tip Kovid-19 karşı ocak ayında başlayan aşılama sürecine de değinen Selçuk, "Yüz yüze eğitime giren öğretmenler ön sırada olmak üzere listeler Sağlık Bakanlığı’na iletildi. Randevu sistemine işlenmeye başlandı. Şubatın son haftası öğretmenlerin ilk doz aşılanmasına başlanacak" bilgisini verdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Öğretmenlerin, aşılanması, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı