NASA’dan Çarpıcı Görüntüler
Haber
10 Mayıs 2022 - Salı 20:34 Bu haber 316 kez okundu
 
NASA’dan Çarpıcı Görüntüler
Geçtiğimiz günlerde NASA oldukça önemli bir toplantıya imza attı. Toplantının konusu en güçlü uzay teleskobu ile kayda giren görüntülerdi. Yaklaşık olarak maliyeti 10 milyar dolar olan uzay teleskobu uzay ile ilgili çok önemli görüntüler kaydetti. Özellikle toplantıya 10 milyar dolarlık teleskobun kayıt altına aldığı yıldızlar damga vurdu.
BİLİM Haberi
NASA’dan Çarpıcı Görüntüler

Teleskobun kaydetmiş olduğu yıldız görüntüleri oldukça fazla ilgi odağı oldu. İnsanlık için oldukça önemli faydası olan uzayda, 10 milyon dolarlık teleskop ile oldukça güzel görüntüler yakalamak elbette hiç kuşkusuz NASA’nın en büyük ve önemli başarısı olmuş durumda. Bu noktada özellikle altı çizilmesi gerekir ki asından sıkça söz ettirilmekte olan bu teleskop daha tam olarak faaliyetini sürdüremedi Faaliyetini tam olarak sürdürmemesine rağmen kaydetmiş olduğu önemli yıldız görüntüleri toplantıya damga vurmuş oldu. Bu noktada ilerleyen zamanlarda teleskobun yüksek ihtimal ile çalışma prensipleri detaylı olarak ele alınacak. Bunun yanı sıra teleskop ile ilgili yine aynı şekilde detaylı olarak veriler toplanarak hesaplanacak. Tabii burada NASA’nın boşa zaman geçirmeyerek aynı zamanda teleskoptan kaydedilmekte olan görüntüleri de ara ara yayınlayacağı yine alınan bilgiler arasında.

Eğer teleskop kullanıma tamamen hazır hale gelirse yüksek ihtimal ile ilerleyen süreçlerde evrenin derinliklere kadar kayıt altına alarak bizlere sunma imkanına sahip olacak. Dolayısıyla 10 milyar dolarlık adından sıkça söz ettirilecek olan teleskop insanlığa çok fayda sağlayacak gibi duruyor.

Kaynak: Editör: Ferhat Çolak
Etiketler: NASA’dan, Çarpıcı, Görüntüler, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı