Muharrem İnce, partisini resmen kurdu
Haber
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 16:35 Bu haber 172 kez okundu
 
Muharrem İnce, partisini resmen kurdu
Memleket Hareketi’ni partileştirerek resmen kuran Muharrem İnce, oybirliğiyle partinin genel başkanlığına seçildi. Partinin sözcülüğüne de Gaye Usluer getirildi.
- Haberi
Muharrem İnce, partisini resmen kurdu

3 sene önce Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı seçilen seçilememiş ve partisi ile arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. Daha sonra CHP’den ayrılan eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, geçen yıl Memleket hareket adıyla bir parti çalışması başlattı.

İlk olarak Sivas’ta başlattığı Memleket Hareketi’nde sona gelen İnce, hareketi partileştirdi. İçişleri Bakanlığı'na yeni partinin resmen kurulması için başvuru dilekçesini veren Muharrem İnce, liderliğinde kurulan partinin sözcülüğüne, kısa süre önce CHP'den istifa eden Gaye Usluer getirildi.

İNCE GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Kurucular Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Usluer, şu ifadeleri kullandı: "Memleket Partisi'nin Türkiye için hayırlı olmasını diliyoruz. ‘Geleceğimizi geri alacağız’ diyoruz. Memleket Partisi olarak geleceğimizi barışla, özgürlükle ve yeniden demokrasiyle taçlandırmak üzere söz veriyoruz. Biraz önce genel merkezimizde parti meclisi toplantı salonumuzda İçişleri Bakanlığı'ndan aldığımız belgeyi Kurucular Kurulu ile paylaştık. Genel başkanımızı seçtik. Sayın İnce oy birliği ile seçildi."

PARTİDE KİMLER VAR?

Memleket Parti’sinin kurucular kurulunda yer alan isimler ise şunlar: Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Gaye Usluer. Diğer yandan iş insanları Serkan Ufuk Akgün, Hüseyin Baraner ile gazeteci Şaban Sevinç de partide yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: memleket partisi, Muharrem İnce, Memleket Partisi'nde kimler var, Memleket Partisi kurucuları kim, memleket partisi kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı