Millet İttifakı’nda Kılıçdaroğlu çatlağı
Haber
07 Eylül 2021 - Salı 11:58 Bu haber 562 kez okundu
 
Millet İttifakı’nda Kılıçdaroğlu çatlağı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemde söylediği sözler, İyi Parti’de rahatsızlığa neden oldu.
GÜNDEM Haberi
Millet İttifakı’nda Kılıçdaroğlu çatlağı

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun “son dönemde sürekli tekil konuştuğunu” belirtti. Kılıçdaroğlu'nun vaatlerine değinen Cihan Paçacı, "Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?" şeklinde konuştu

 

BÜTÜNLÜK DAĞILDI

 

Konuyu Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya köşesine taşıdı. “Tekil dağınıklık” başlığıyla yayımlanan yazısında Millet İttifakı bileşenleri arasındaki bütünlüğün dağıldığı, meselenin adaylık tartışması üzerinde dağınıklığa dönüştüğü görüşünü dile getirdi.

 

KILIÇDAROĞLU'NUN VAATLERİ

 

Diğer yandan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öğrenciler için hayata geçirmeyi planladığı vaatlerine değinen Sarıkaya, şunları söyledi: "Anlaşılan o ki bu politik dil ortaklar arasında alınmaya yol açmaya başlamış. Aktarıldığına göre partilerin kurmay kadroları bu söylemden duydukları rahatsızlığı birbirlerine de iletmiş.”

 

KILIÇDAROĞLU, TEKİL KONUŞUYOR

 

Dün İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile görüşen Sarıkaya, "İyi Partili Paçacı’nın Kemal Bey (Kılıçdaroğlu) son dönem sürekli tekil konuşuyor" dediğini aktardı. Buna göre Paçacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

BUNLARI BİZE SORDUNUZ MU?

 

"Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?

 

Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı…"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı, seçim vaatleri, iyi parti Cihan Paç
Yorumlar
Haber Yazılımı