MasterChef Türkiye’de format değişikliği yapıldı
Haber
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 21:39 Bu haber 345 kez okundu
 
MasterChef Türkiye’de format değişikliği yapıldı
Jüri koltuğunu Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın paylaştığı yapımcılığını ise, Acun Ilıcalı'nın yaptığı MasterChef Türkiye bu yıl formatta değişikliğe gidildi.
YAŞAM Haberi
MasterChef Türkiye’de format değişikliği yapıldı

Sahibinin Acun Ilıcalı'nın olduğu TV8'de yayımlanmaya başlayan 'MasterChef Türkiye 2021'de üçlü düello etabı başladı. Bu yılın sürprizleri arasında yapılan format değişikliği oldu.  MasterChef Türkiye 2021’de ikinci tur elemeleriyle devam ediyor. Üçlü düellolar halinde ilerleyecek olan ikinci turda, yarışmacılara tezgahlarına gelmeden önce yeni format duyuruldu.

BU SENE FORMATTA BİR DEĞİŞİKLİK VAR

Dün akşam yayınlanan yeni bölümde; Mehmet Yalçınkaya, açılışı, "İkinci tura, üçlü düellolara hoş geldiniz. Gerçekten bu sene kıran kırana mücadeleler yaşanacağı düellolar umuyorum. MasterChef Türkiye'nin kırılma noktası burası. Burayı geçemezseniz veda ediyorsunuz" sözleriyle başlattı. Yalçınkaya’dan sonra Somer Sivrioğlu, "Bu aslında en zor tur. Üç kişi giriyor, bir kişi çıkabiliyor sadece. Gerçi bu sene formatta bir değişiklik var. Hepimize bir hak tanındı" dedi. Somer Şef, "En beğendiğimiz bir yarışmacıyı bir sonraki tura geçirme hakkımız var. Tabii kimi seçeceğimize bu turun sonunda karar vereceğiz" ifadelerini kullandı. Mehmet Şef de, "Eğer öyle bir yarışmacı varsa bu hakkı kullanacağız. Hiçbir şey yapamayan üç yarışmacıyı da geri gönderebiliriz" şeklinde açıklama yaptı.

SİVRİOĞLU: DEĞİŞİKLİKTEN ÇOK MUTLUYUM

"Bazen çok iyi iki tabak geliyor, arada fark bulamıyorsun” diyen Sivrioğlu'nun “Birini alsan diğerine yazık oluyor. O yüzden bu değişiklikten çok mutluyum" sözleri sonrası diğer şefler de bu karardan duydukları memnuniyeti sözlerine ekledi.

BU SENE 4. SEZON YAPILIYOR

Üçlü düelloların ardından ana kadroda yer alan yarışmacılar netleşecek. Her hafta mavi ve kırmızı takım olarak mücadele verilecek. Kaybeden takımdan bir yarışmacı yarışmaya veda edecek. MasterChef Türkiye'nin ilk sezonunda Uğur Kardaş, ikinci sezonunda Cemre Uyanık, geçen yıl da Serhat Doğramacı şampiyon olmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MasterChef Türkiye, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya, Acun Ilıcalı, TV8
Yorumlar
Haber Yazılımı