Mansur Yavaş’ın hizmetleri dünyada ödül aldı
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 08:24 Bu haber 501 kez okundu
 
Mansur Yavaş’ın hizmetleri dünyada ödül aldı
Bu yılın “Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü” Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a verildi. “Dünya Belediye Başkanı Ödülü” de Rotterdam ve Grigny belediye başkanlarına layık görüldü.
YAŞAM Haberi
Mansur Yavaş’ın hizmetleri dünyada ödül aldı

Her yıl Belediye Başkanları Vakfı’nın düzenlemiş olduğu “2021 Dünya Belediye Başkanı” organizasyonu ödülleri sahiplerini buldu. Toplamda 21 ülkeden 32 belediye başkanının aday olduğu organizasyonda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da ödül aldı.

 

BAŞKAN HANGİ ÇALIŞMAYLA ALDI?

 

“2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü”nü alan Başkan Mansur Yavaş’a bu ödülün, Avrupa ve Asya'nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme çabası ve vizyonu sebebiyle verildiği ifade edildi.

 

Ayrıca ödül açıklamasında, Yavaş'ın “halkın güvenini esas alan şeffaf bir liderlik tarzı benimsediği” de belirtildi. Başkan Yavaş'ın yolsuzluğa karşı mücadele ettiği kaydedilirken, toplumun yoksul ve savunmasız kesimini desteklediği vurgulandı.

 

BAŞKAN YAVAŞ AÇIKLAMA YAPTI

 

Diğer yandan sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Yavaş, "2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü'nü kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Size hizmet etme fırsatını bana sunduğunuz için teşekkür ediyorum" dedi.

 

ÖDÜL ALAN DİĞER BAŞKANLAR

 

Öte yandan 'Dünya Belediye Başkanı Ödülü' ise iki kent belediyesine gitti. Hollanda’nın Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb ile Fransa’nın Grigny Belediye Başkanı Philippe Rio ödülü birlikte kazandı. Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb'e 'kökenleri ve geçmişleri ne olursa olsun herkese Rotterdamlı gibi davranma' vaadi nedeniyle ödül verildiği ifade edildi.

 

Suriye Rakka Belediye Başkanı Leyla Mustafa ise 'IŞİD sonrası yeniden yapılanma çalışmaları 'nedeniyle 'Jüri Ödülü' almaya hak kazandı. Almanya'nın Mannheim Belediye Başkanı Peter Kurz, 'Dünya Belediye Başkanı Uluslararası Ödülü'ne, Portekiz'den Braga Belediye Başkanı Ricardo Rio da, 'Belediye Sürdürülebilirlik Ödülü'ne layık görüldü.

 

HABERLERE EN ÇOK ÇIKAN BAŞKANLAR BELLİ OLDU

https://www.haberdeozgur.com/haber-haberlere-en-cok-cikan-baskanlar-belli-oldu-5635.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: mansur yavaş, mansur yavaş ödül, mansur yavaş hangi ödülü aldı, mansur yavaş kimdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı