LG telefon üretimini durduruyor
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 11:37 Bu haber 27 kez okundu
 
LG telefon üretimini durduruyor
LG Electronics, son yıllarda yaşadığı zararlardan dolayı akıllı telefon piyasasından tamamen çekildiğini duyurdu. LG bu kararla dünya çapında mobil cihaz üretimini sonlandıran ilk büyük şirket oldu.
DİĞER Haberi
LG telefon üretimini durduruyor

Güney Koreli dev şirket konuya ilişkin yaptığı açıklamada, firmanın kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, akıllı evler, robotik, yapay zeka gibi daha fazla kar getiren işlere yoğunlaştırmak istediğini ifade etti. Ayrıca LG yöneticileri söz konusu açıklamada, mobil telefon bölümünün son 6 yılda toplamda 4,5 milyar dolar zarar yaşadıklarını ve bu aşırı rekabetçi pazardan çekilmesinin, büyüme alanlarına odaklanmayı sağlayacağını vurguladı.

Analiz şirketi Counterpoint'ın verilerine göre, LG Electronics şu anda küresel telefon pazarının yalnızca yüzde 2'sini oluşturuyor. Ancak LG'nin Kuzey Amerika'daki yüzde 10'luk pazar payını kazanmak için özellikle Apple ve Samsung'un yoğun bir yarışa gireceği öngörülüyor.

31 Temmuz'da son bulması beklenen LG'nin akıllı telefon bölümü, şirketin toplam gelirinin yüzde 7'sini oluşturuyor. Grup, bu bölümdeki Güney Koreli işçilerin diğer LG işletmelerine aktarılacağını, ancak yurt dışındaki işlerle ilgili kararların yerel düzeyde alınacağını söyledi.

LG TELEFON SAHİPLERİ NE YAPACAK?

Eğer şu an elinizde bir LG telefonunu varsa bir süre için daha endişe etmenize gerek yok. LG cihazlarına bölgeden bölgeye değişiklik gösterecek şekilde yazılım güncellemeleri sağlamaya devam edeceğini teyit etti. Ayrıca daha önce piyasaya sürülmüş, mağazalarda bekleyen telefonlar ise stokları bitene kadar raflarda kalacak.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: LG, telefon, üretimini, durduruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı