Kripto para borsası Binance, faaliyetlerini durduruyor
Haber
28 Haziran 2021 - Pazartesi 15:02 Bu haber 633 kez okundu
 
Kripto para borsası Binance, faaliyetlerini durduruyor
İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA), talebi üzerine Binance İngiltere'de operasyonlarını durdurma kararı aldı.
TEKNOLOJİ Haberi
Kripto para borsası Binance, faaliyetlerini durduruyor

İngiltere dünyada en büyük kripto-para borsalarından biri olan Binance'a yasak koydu. Getirilen yasak kapsamında Binance, bu ülkede faaliyetlerini 30 Haziran'dan tümüyle durduracak. Binance şirketi, 2020 Haziran ayında İngiltere’de regüle bir kurumun satın alındıklarını duyurmuştu. Buna göre, Binance daha önce herhangi bir yazılı izin almadan Birleşik Krallık içerisinde operasyonlarını sürdürmesinin yasak olduğu bildirildi.

HERHANGİ BİR KAYDA VE FİNANSA SAHİP DEĞİL

Konuya ilişkin İngiltere Mali Denetim Otoritesi şu açıklamayı yaptı: “FCA’nın koyduğu zorunlu şartlar sebebiyle, Binance Markets Limited’in şimdi FCA’nın daha önce herhangi bir yazılı izin almadan bir düzenlenmiş faaliyet yapmasına izin verilmemektedir. Binance Group’taki başka hiçbir kuruluş, Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş operasyon yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkilendirmesine, kaydına veya lisansına da sahip değil."

Diğer yandan FC, Binance firmasına 30 Haziran akşamına kadar izin vererek tanıtım ve promosyon amaçlı bütün çalışmalarını kaldırması talep etti. ayrıca kurum tarafından yapılan açıklamada yatırımcılara şı uyarılarda bulunuldu:

FCA TARAFINDAN YETKİLENDİRİLMEMİŞ

“Kripto para ve türevlerine yatırım reklamı yapan veya satan bir çok firma FCA tarafından yetkilendirilmemiştir. Bu, belirli kripto varlıklara yatırım yaparsanız, işler ters giderse Finansal Ombudsman Hizmetine veya Finansal Hizmetler Tazminat Planı ‘na erişiminiz olmayacağı anlamına gelir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: FCA, Binance, kripto para, kripto para borsaları, kripto varlıklar, kripto dolandırıcılık,
Yorumlar
Haber Yazılımı