Kılıçdaroğlu: Siyasi cinayetler olabilir
Haber
08 Ekim 2021 - Cuma 10:05 Bu haber 322 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: Siyasi cinayetler olabilir
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de siyasi cinayetler olabileceği konusunda endişeli olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu: Siyasi cinayetler olabilir

Yazar Hande Fırat, Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de nakliyecilerle buluşması öncesi gazetecilerle yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi partilere yaptığı yeni anayasa çalışması çağrısını “Biz hiçbir zaman AK Parti’yle bir anayasa değişikliği için masaya oturmayacağız” diyerek net bir dille reddetti.

Fırat’ın yazsında aktardığı bilgilere göre Kemal Kılıçdaroğlu’na 2023 seçimlerine nasıl bir atmosferde gidileceği ve toplumdaki kutuplaşma hatırlatılarak gerilimden endişe edip etmediği soruldu.

 

UMARIM YAŞANMAZ

 

Soruya cevap veren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Erdoğan, gerilimi doruk noktasına çıkarıp seçime gitmek ister; böylece geniş kitlelerin var olan yönetim etrafında konuşlanmasını sağlamak için. Biz bu gerilimden olabildiğince uzak durmalıyız. Karşı taraf gerilimi tırmandıracaktır. Çok daha sert bir ortamda siyaset yapmayı nasıl sağlayabiliriz, onun arayışına girecektir ama ben şundan eminim, eğer belli gruplar ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye’de yaşanmaz.”

 

BÖYLE KAYGILARIM VAR

 

Kılıçdaroğlu, bu ifadelerdeki kastını soru üzerine şöyle açıkladı: “Siyasi cinayetler. Böyle kaygılarım var. Erdoğan’ın bizzat kendi ifadeleridir. Dur bakalım daha başınıza neler gelecek dedi. Ülkeyi yöneten ve devletin bütün güçleri elinde olan bir insan bunu söylüyorsa, çok tehlikeli bir cümle. Açıkça tehdit ediyor. Erdoğan iktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: kemal kılıçdaroğlu, chp, siyaset, seçim, 2023 seçimleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı