Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken Afgan göçü açıklaması
Haber
01 Eylül 2021 - Çarşamba 11:08 Bu haber 420 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken Afgan göçü açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afgan göçmenlerle dair yaptığı açıklamada "Hepsi cepheden gelmiş gençler gibi, kadın veya çocuk yok. Türkiye ve sınırlar yol geçen hanı değildir" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken Afgan göçü açıklaması

ADALET BİNALARLA GERÇEKLEŞMİYOR

 

CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de yayınlanan “Çalar Saat” programında gazeteci İsmail Küçükkaya'ya sorulanı yanıtladı. Yargıtay'ın bugün açılışı yapılacak yeni hizmet binasına değinen Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Sanıyorlar ki adalet bina ile gerçekleşiyor. Bugüne kadar FETÖ'nün siyasi ayağını neden ortaya çıkarmadınız? Bütün ayakları ortaya çıktı, nerede bunun siyasi ayağı? Neden Bahçeli sormuyor?" dedi.

 

MÜLTECİLERİ BURAYA GETİRENE KIZACAKSINIZ

 

Türkiye'de son zamanlarda yaşanan “göçmen” tartışmasıyla ilgili olarak da açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, "Ben mültecilere kızmıyorum, mültecileri buraya getirene kızacaksınız. Türkiye'nin her tarafına dağıttılar. Felaket bir tabloya ortaya çıkardı" dedi.

 

MÜLTECİLERİ ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ

 

Kılıçdaroğlu, Afganistan'da meydana gelen olaylardan sonra başlayan göç hareketine ilişkin olarak ise, "Hepsi cepheden gelmiş gençler gibi, kadın veya çocuk yok. Türkiye ve sınırlar yol geçen hanı değildir. İktidara geldiğimizde mültecileri ülkelerine göndereceğiz. Bunların kayıtları var, kayıt dışı olanlar da var” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kemal kılıçdaroğlu, CHP, afgan göçü, kılıçdaroğlu afgan göçü açıklaması, afganistan,
Yorumlar
Haber Yazılımı