Kılıçdaroğlu: 1 yılda çözemezsem bırakırım
Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 19:42 Bu haber 363 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: 1 yılda çözemezsem bırakırım
Öğrenci yurtlarına ilişkin konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın yirmi yıldır yurt sorununu çözemediğini belirterek, gençlere bir söz verdi.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu: 1 yılda çözemezsem bırakırım

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'nde muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri ile buluştu. Burada açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, tüm ülkenin mutlu ve beraber olması halinde millet olunacağını ifade etti.

 

“TÜRKİYE’NİN SORUNLARDAN ARINMASI LAZIM”

 

Türkiye'de vatandaşların sorunların altında ezildiğini ve toplumun her kesiminden dert dinlediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

"İster çiftçi, ister emekli, ister kamyon şoförü, ister muhtara, ister sanayiciye sorun, herkes sorununu kendi penceresinden görüyor. Çiftçi “üretmek, kazanmak ve alın teri dökmek istiyorum ama harcadığım emeğin karşılığını almak istiyorum” diyor. Trakya'nın bereketli toprakları var. Çiftçi üretecek, kazanacak, gelir elde edecek, düğün derneğini yapacak, ertesi yıla hazırlanacak. Buna takat kalmazsa ne yapacak? Bu sorunlardan Türkiye'nin arınması lazım."

 

“DEVLET ADALETLE VE LİYAKATLE YÖNETİLİR”

 

Türkiye'nin var olan problemlerini siyaset kurumunun çözeceğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi partilerin devleti adaletle yönetmesi gerektiğini söyledi. Devletin adalet ve liyakatle yönetilebileceğini belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini söyle sürdürdü: "Siyasi partiler devlet değildir, vatandaştan yetki alıp, 5 yıl süreyle gelip devleti yönetir. Devlet adaletle yönetilir, liyakatle yönetilir."

 

“20 YILDIR YURT SORUNUNU ÇÖZEMEDİLER”

 

Diğer yandan Türkiye'de okulların açıldığını ancak hala derslik ihtiyacının olduğunu da söyleyen Kılıçdaroğlu, "Üniversiteler açıldı, yurt sorunumuz var. Üniversiteyi kazanıyor, kızımız, oğlumuz. Hepimizde bir sevinç var. Üniversiteye göndereceğiz, ikinci bir sefer dert başlıyor. Bu çocuk nerede kalacak? Yirmi yıldır yurt sorununu çözemediler. Kırklareli'nden bütün Türkiye'ye sesleniyorum, yirmi yıl değil, bir yıl içinde yurt sorununu çözmezsem siyaseti bırakacağım.

Böyle bir şey olamaz, yurt sorunu nedir Allah aşkına. Bütün üniversitenin kampüslerinde yaparsınız. İkişer, üçer kişilik odalar. Sıcak su, soğuk su, geniş bant internet erişimi. Gençlerimiz Türkiye'nin geleceği, onlar ne kadar iyi yetişirse, eğitim alırsa Türkiye o kadar büyüyecek. Siz onları pahalı yere mahkum ediyorsunuz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kemal kılıçdaroğlu, öğrenci yurtları, yurt, yurtlar, siyaset, muhalefet, iktidar, kılıçdaroğlu ne dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı