Kemal Kılıçdaroğlu gençler için 6 vaadini açıkladı
Haber
05 Eylül 2021 - Pazar 07:59 Bu haber 461 kez okundu
 
Kemal Kılıçdaroğlu gençler için 6 vaadini açıkladı
“Artık sokakta dayılar 'Göster telefonunu' deyince ne yaparsınız bilmem" diyen Kılıçdaroğlu, gençler için 6 vaadini sıraladı.
GÜNDEM Haberi
Kemal Kılıçdaroğlu gençler için 6 vaadini açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoyla gençler için hayata geçirmeyi planladığı 6 vaadini açıkladı. 

 

SİZDEN ÇALINANLARI TELAFİ EDECEĞİM

 

Gençlerin yurt dışı çıkışından oyun konsollarına, işe alımlardan ilk arabaya kadar konularda vaatlerini sıralarken, "Sizden çalınanları telafi edeceğim" diyen Kılıçdaroğlu'nun en dikkat çeken vaadi 'gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV'nin sıfırlanacak' olması oldu.

 

BU VİDEOYU ATIN FAV’A

 

Twitter hesabından gençlere seslendiği bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, tweetinde "Sevgili gençler, çalışmalarımızı tamamladık. Size güzel haberler vereceğim için ayrı bir heyecanlıyım. Biliyorum, bu iktidarın elinden en çok siz çektiniz, bu yüzden önceliğim de siz olacaksınız. Bu videoyu atın fav'a" ifadesini kullanırken, gençlere yönelik vaatlerini anlattı.

 

Videoya "Sevgili gençler merhaba, uzun zamandır sizi evime konuk etmiyordum" ifadeleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, CHP olarak gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri açıkladı. Kılıçdaroğlu, projelere ilişkin şu ifadeleri kullandı:

 

CEP TELEFONU VE OYUN KONSOLU

 

"1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

 

KYK KREDİSİ

 

2- KYK öğrenim kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

 

1000 TL BAKİYELİ KART

 

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür-sanat etkinliklerinde kullanabileceği 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

 

MÜLAKAT

 

4- Aile destekleri sigortasından yararlanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak. Zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

 

YURTDIŞI

 

5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi veya yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

 

ARABA

 

6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kemal Kılıçdaroğlu, seçim vaatleri, 2023 seçimleri, gençlere vaatler, Kemal Kılıçdaroğlu gençlere vaat,
Yorumlar
Haber Yazılımı