Kabine toplanıyor: Yasaklar sertleşebilir
Haber
13 Nisan 2021 - Salı 10:04 Bu haber 325 kez okundu
 
Kabine toplanıyor: Yasaklar sertleşebilir
Günlük Kovid-19 vaka sayılarının 50.000'in üzerine çıkmasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu hafta kısıtlamaların sıkılaştırılması yönünde talimat vereceği belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre, turizm sezonu başlamadan önce vaka sayılarının düşürülmesinin hedeflendiği ifade edildi.
DİĞER Haberi
Kabine toplanıyor: Yasaklar sertleşebilir

Reuters'a konuşan Türk yetkili, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle tedbirlerin sıkılaştırılacağını söyledi. İsmi açıklanmayan kişi, normalleşme döneminin iyi gitmediğini ancak bugün yapılacak kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önlemlerin daha da sıkılaştırılması yönünde talimat vereceğini belirterek, "Çok daha sert önlemler almaktan başka bir çözüm görünmüyor" dedi.

SEYAHAT KISITLAMASI GELEBİLİR

Yetkili ayrıca, söz konusu kısıtlamalar arasında uzmanların uzun süredir önerdiği seyahat kısıtlamasının olabileceğini söyledi. Öte yandan, 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri kişiler için yeni sınırlamalar ile spor ve eğlence tesislerinin kapatılmasının da düşünüldüğünü belirtti.

38 üyeli Bilim Kurulu'ndan bazı yetkililer ise Ramazan boyunca tam kapanma gerektiğini, bunun yapılmaması durumunda ise mesai saatlerinin toplu taşıma kullanımını rahatlatacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini ifade ettiler.

HEDEF, TURİZM SEZONUNDAN ÖNCE VAKA SAYILARINI AZALTMAK

Hedefin, turizm sezonu tam olarak başlamadan önce vaka sayılarını azaltmak olduğunu belirten Yetkili, “Çünkü 50.000'in üzerindeki günlük vaka sayıları turizmi ciddi şekilde olumsuz etkileyecektir" dedi.

Salgın nedeniyle geçen sene Türkiye’nin turizm gelirlerini üçte iki oranında azaltarak 12 milyar dolara düşmüştü.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Kabine, toplanıyor:, Yasaklar, sertleşebilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı