İsrail’de Delta varyantı alarmı
Haber
21 Haziran 2021 - Pazartesi 20:54 Bu haber 650 kez okundu
 
İsrail’de Delta varyantı alarmı
Dünyanın en hızlı aşılama programını uygulayan ülke olan İsrail’de hayat, geçtiğimiz aylarda normalleşmişti. Ancak ülkede, Hindistan’da çıkan virüsün Delta adındaki varyantı yüzünden vaka sayıları artmaya başladı.
DÜNYA Haberi
İsrail’de Delta varyantı alarmı

Daha önce ilk kez Hindistan’da tanımlanan koronavirüsün Delta adındaki varyantı yüzünden İsrail'deki okullarda Kovid-19 vakalarının giderek artmaya devam ettiği belirtildi.

3 KAT ARTIŞ YAŞANDI

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu'nda (KAN) yer alan haberlere göre, ülkedeki okullarda geçen hafta koronavirüs vakaları 3 kat artış kaydetti. Ayrıca haberde, okullarda geçtiğimiz hafta 164 öğrenci ve 16 görevlide koronavirüs vakasının tespit edildiği ifade edildi.

YÜZDE 70 DELTA VARYANTI KAYNAKLI

Artan vakalar karşısında İsrail Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise okullarda görülen koronavirüs vakalarının yüzde 70'inin virüsün Delta varyantı yüzünden olduğuna inandıklarını söyledi.

MASKE ZORUNLULUĞU GEVŞETİLMİŞTİ

Öte yandan İsrail'de haziran ayı başından itibaren 12-15 yaş aralığındaki çocuklara da koronavirüs aşısı yapılmaya başlanmıştı. Ülkede uygulanan aşılama sayesinde kovid-19 salgını kontrol altına almayı başaran ve şubat ayından bu yana koronavirüs önlemlerinin gevşetilmeye başlandığı İsrail'de, geçtiğimiz nisan ayında açık alanlarda ve 15 Haziran'dan itibaren ise bazı istisnalar hariç kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı.

216’DAN 387’E KADAR ÇIKTI

Diğer yandan İsrail’de haziran ayı başında 216'ya kadar inen aktif vaka sayısı, son günlerde ise artarak 387'ye kadar yükseldi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsrail, Delta varyantı, koronavirüs, kovid-19, vaka sayıları,
Yorumlar
Haber Yazılımı